Nasz Facebook

Facebook naszej Parafii - kliknij. Na stronie Facebook transmitowane są na żywo Msze Św.

Statystyka

od 28 września 2006 odwiedzono nas 7378255 razy
50-lecie kanonizacji św. Wincentego Pallottiego
Pallotyńskie Spotkania Młodych
Fundacja Misyjna Salvatti.pl
Start
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 29 lipca 2007 roku
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym sprawowana jest dodatkowa Msza święta o godz. 20.00 w każdą niedzielę i święta.
 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Mazurskiej nr 6 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię i za złożone ofiary na kwiaty. W przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców z ul. Mazurskiej nr 7.
 • W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień, szczególny czas z racji religijnych i patriotycznych. Dla Polaków jest on miesiącem trzeźwości narodowej, której patronuje św. Maksymilian Maria Kolbe. Zachęcamy do zachowania pięknej tradycji powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych. Jest to również szczególna okazja do podjęcia walki z nałogiem. Przed bocznym ołtarzem z figurą Matki Bożej Fatimskiej znajduje się księga trzeźwości, na której kartach można zadeklarować swoją abstynencję. Bądźmy świadomi tego jak wiele nieszczęść w naszej parafii powoduje alkohol! 
 • Pierwszego sierpnia obchodzimy 63. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległych w bohaterskiej walce o wolność Ojczyzny polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań o godz. 17.30. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi tego dnia w czasie Mszy świętej o godz. 7.00 oraz od godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 20.00.

Wszystkim Gościom, przebywającym na wakacjach i naszym Parafianom, życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa oraz wielu pogodnych dni na czas wypoczynku. Szczęść Boże!   
 
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 22 lipca 2007 roku
 • Dekretem Wyższego Przełożonego Księży Pallotynów, Ks. Prowincjała Zdzisława Słomki SAC z dniem 17 lipca br., funkcję Rektora Wspólnoty Pallotyńskiej i Proboszcza Parafii w Rynie objął Ks. Sylwester Fiećko SAC. Dziękujemy dotychczasowemu Rektorowi i Proboszczowi, Ks. Tadeuszowi Kowalskiemu SAC za ofiarną posługę duszpasterską na rzecz domu i wspólnoty parafialnej. 
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym sprawowana jest dodatkowa Msza święta o godz. 20.00 w każdą niedzielę i święta.
 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Mazurskiej nr 5 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię i za złożone ofiary na kwiaty. W przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców z ul. Mazurskiej nr 6.
 • W środę, 25 lipca, obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców. Z tej okazji, po Mszy świętej o godz. 18.00, przed kościołem będziemy błogosławić pojazdy.
 • Komisja Episkopatu ds. Misji zwraca się  z serdeczną prośbą do każdego kierowcy, aby jako swoje podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadków – przekazał ofiarę na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu! Niech ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów będą naszym wyznaniem wiary i wsparciem dla tych, co w naszym imieniu głoszą Chrystusa na krańcach ziemi!
 • W czwartek, 26 lipca, wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Niech to będzie także dzień wdzięczności okazanej naszym kochanym dziadkom i babciom.

Wszystkim Gościom, przebywającym na wakacjach i naszym Parafianom, życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa oraz wielu pogodnych dni na czas wypoczynku. Szczęść Boże!   
 
XIV Niedziela Zwykła 8 lipiec 2007
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym sprawowana jest dodatkowa Msza Św. o godz. 20.00 w każdą niedzielę i święta.
 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Mazurska 3 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię i za złożone ofiary na kwiaty. W przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców z ul. Mazurska nr.4.
 • Ośrodek Wczasowy „Zofiówka” zaprasza młodzież na zajęcia żeglarskie :
     szkoła podstawowa kl. V- VI – środa godz. 14.00
     gimnazjum  kl II – III – czwartek  godz. 10.00
     gimnazjum kl I – czwartek godz. 14.00

 • Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy w Rynie – załącznik
 • Za tydzień ofiary do puszek – na fundusz Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
 • Serdeczne Bóg zapłać młodzieży z Parafialnego Koła Caritas z Kutna- Dybów za poprowadzenie w dniu wczorajszym nabożeństwa pierwszosobotniego.


     Wszystkim życzymy samych słonecznych dni i wielu łask Bożych.
 
XIII Niedziela Zwykła 1 lipiec 2007
 • W czasie wakacji będzie odprawiana dodatkowa Msza Św. o godz. 20. w każdą niedzielę i święta.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek m-ca odwiedzamy chorych od godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci od 16.00, natomiast dorosłych od godz. 17.00. W I sobotę m-ca zapraszamy o godz.20.00 na adorację , którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 • Zakończył się miesiąc czerwiec i Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wracamy do programu nabożeństw obowiązującego w pozostałe miesiące roku. W niedzielę o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, w środę o godz. 17.30. Nowenna do MB, czwartek o godz. nabożeństwo w intencji powołań, w piątek 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą sobotę o godz. 21.00 na nabrzeżu J. Ryńskiego odbędzie się apel za zmarłych żeglarzy, natomiast w przyszłą niedzielę w tym samym miejscu o godz. 9.00, będzie odprawiona Msza Św. Serdecznie zapraszają organizatorzy: Urząd Miasta, RCK i Old Timerzy.
 • W sobotę przyszłą kościół sprzątają mieszkańcy ul. Mazurskiej 3. Wczoraj kościół sprzątali mieszkańcy ul Mazurskiej 2: Parda Helena, Szewczyk Andrzej, Laskowski Stanisław.
 • W związku ze złożoną rezygnacją z funkcji proboszcza i rektora przez ks. Tadeusza Kowalskiego, z dniem 17 lipca ww. funkcje przejmie ks. Sylwester Fiećko z Radomia.

Gościom i parafianom życzymy wielu łask Bożych.
 
Podziękowanie
Pallotti DayPragniemy wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się przyczynili się do zorganizowania festynu parafialnego. Za pomoc w organizacji w sposób szczególny dziękujemy Państwu: Danusi i Markowi Modzelewskim, Jolancie i Jarkowi Guz, paniom Małgorzacie Posdziech, Jadwidze Sieniuć, Jolancie Kowal, rodzinie Gryniewiczów, Panu Andrzejowi Kłos za transport i sponsoring, rodzinie Cieślińskim, panu Markowi Wierzewskiemu, państwu Chojnowskim.
Dziękujemy również:
Panu Kazimierzowi Lemańskiemu za wykonanie sceny, pani Ewie Jocz za wypożyczenie namiotów i sponsoring, panu Franciszkowi Mil za wypożyczenie podestów, panu Piotrowi Winiarz za wypożyczenie stołów, ławek oraz grilla, pani Róży Steć za wypożyczenie grilla. Panu Stanisławowi Kożuszko za nagłośnienie imprezy i oprawę muzyczną zabawy tanecznej.
Straży Pożarnej za zadbanie o porządek w czasie trwania festynu i pomoc techniczną.
Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce tych, którzy upiekli ciasto, ugotowali bigos, przynieśli wędlinę, napoje, surówki, fanty.
                    

                                   Z wyrazami wdzięczności
                                ks. Dariusz Szyra SAC
 
«« start « poprz. 221 222 223 224 225 226 227 228 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1116 - 1120 z 1137
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach