Nasz Facebook

Facebook naszej Parafii - kliknij. Na stronie Facebook transmitowane są na żywo Msze Św.

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od 28 września 2006 odwiedzono nas 7468041 razy
50-lecie kanonizacji św. Wincentego Pallottiego
Pallotyńskie Spotkania Młodych
Fundacja Misyjna Salvatti.pl
Start
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 28 października 2007 roku
1 listopada
 • Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
 • Kończy się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zbliża się natomiast listopad, miesiąc w którym pamiętamy o tych, którzy od nas odeszli ale na zawsze pozostają żywi w naszych sercach. Porządkując groby naszych bliskich zmarłych zadbajmy też o mogiły zapomniane i opuszczone! Nie może też zabraknąć pamięci modlitewnej! Dlatego codziennie o godz: 17:15 w modlitwie różańcowej będziemy modlili się za zmarłych w tak zwanych Wypominkach, które będą odczytywane wg ulic. Po Różańcu będzie Msza Święta listopadowa. Porządek Wypominków wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 • W czwartek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu wspominamy tych, którzy radują się już z Bogiem w niebie. Msze Święte będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Natomiast o godz: 12: 00 odprawiona zostanie Msza Święta na cmentarzu za naszych bliskich zmarłych, po której nastąpi procesja różańcowa (w razie niesprzyjającej pogody, Msza Święta będzie odprawiona w kościele i stąd wyjdzie procesja na cmentarz).
 • W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W dniach od 1do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, można uzuskać odpust zupełny. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej i taki odpust można uzyskać raz dziennie za jedną duszę w czyśću cierpiącą. Udziela się również odpustu tym wiernym, którzy w Dniu Zadusznym (tj. od II Nieszporów Uroczystości Wszystkich Świętych do północy Dnia Zadusznego) nawiedzą kościół i w nim odmówią: ,,Ojcze nasz” i ,,Wierzę w Boga”. Msze Święte tego dnia również wg porządku niedzielnego: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Tego dnia odprawione zostanie Nabożeństwo Żałobne o godz. 16:30 za tych zmarłych, którzy odeszli do wieczności od 1 listopada ubiegłego roku do dnia dzisiejszego.
 • Dziękujemy mieszkańcom z ul. Świerczewskiego ze strony nieparzystej od nr 3 do nr 25 za przygotowanie kościoła na niedzielną Eucharystię oraz za złożone ofiary na kwiaty. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkanców tej samej ulicy, również ze strony nieparzystej, od nr 27 do końca ulicy. Serdeczne ,,Bóg zapłać” pani Jadwidze Gers za nieustanną troskę o czystość szat liturgicznych i bielizny kielichowej.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek z racji Dnia Zadusznego okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą, dla dzieci od godz: 15:30. Chorych w domach odwiedzimy w przyszły piątek, 9 listopada. W I sobotę miesiąca tradycyjnie już Nabożeństwo Maryjne o godz. 20:00.
 • W przyszłą niedzielę, 4 listopada, spotkanie Kół Żywego Różańca wyjątkowo po Mszy Świętej o godz. 10.30.
Gościom i parafianom życzymy obfitości łask Bożych. Na czas zbliżającego się tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo!
 
Jubileusz 50-lecia - galeria
W galerii zamieściliśmy zdjęcia z jubileuszu 50-lecia posługi Księży Palotynów w Rynie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do oglądania naszej galerii .
 
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 21 października 2007 roku
 • Dzisiaj Niedziela Misyjna, która rozpoczyna 81. Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę na krańcach świata, często bardzo daleko od swojego rodzinnego domu.
 • Bardzo smuci duszpasterzy fakt, że tak nieliczna część Wiernych uczestniczy w Nabożeństwach Różańcowych. Czyżbyśmy nie mieli już o co się modlić? Czyżbyśmy zapomnieli, że dla Boga nie ma rzeczy  niemożliwych i że tak wiele problemów naszego życia można rozwiązać przy pomocy tej przepięknej modlitwy? Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.
 • Dziękujemy mieszkańcom z ul. Świerczewskiego nr 51 za tak  liczne przybycie i przygotowanie kościoła do wspólnej modlitwy oraz za złożone ofiary na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać!  W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Świerczewskiego numery nieparzyste od nr 3 do 23.
 • Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. W przedsionku kościoła można wziąć przygotowane koperty z kartkami na Msze Święte listopadowe oraz na Wypominki. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!
 • Jutro rozpoczyna się Wizytacja Generalna naszej Wspólnoty Pallotyńskiej w Rynie. Prosimy o modlitwę w intencji owocnej Wizytacji. Ks. Zenon Hanas SAC, obecny Wicegenerał naszego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego odprawi Mszę Świętą o  godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Przed Uroczystością Wszystkich Świętych ełcka Caritas proponuje aktywne włączenie się w dzieła miłosierdzia. Rozpoczynamy rozprowadzanie zniczy Caritas, z których dochód przeznaczony jest na utrzymanie Noclegowni dla bezdomnych i stołówek dla ubogich z terenu naszej diecezji. Cena jednego znicza 2,50 zł za sztukę. Często spotykamy znicze, które są na pewno i ładniejsze, i tańsze. Niech jednak w czasie kiedy porządkujemy cmentarze, kiedy szczególnie dbamy o groby naszych bliskich, ten zapalony znicz Caritas Diecezji Ełckiej będzie znakiem solidarności z najuboższymi, potrzebującymi, bezrobotnymi, bezdomnymi. Wszyscy jesteśmy powołani do Miłosierdzia. Znicze można nabyć w przedsionku kościoła.
 • W sobotę, 27 października, spotkanie Wolontariatu na rzecz osób niewidomych w salce katechetycznej po wieczornej Mszy Świętej.
 • W przyszłą niedzielę, 28 października, Caritas Diecezji Ełckiej we współpracy z Caritas Polska i wytwórnią muzyczną Underground Music Polska organizuje w Ełku i całej Diecezji Ełckiej, Akcję Charytatywną na rzecz dzieci niepełnosprawnych "Jestem Przyjacielem – Artyści Dzieciom". Akcja polega na sprzedaży singli promocyjnych oraz albumów "Muzyka Świata – Artyści Dzieciom". Za każdy odruch serca i wsparcie dziękujemy.
Parafianom i wszystkim gościom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże!
 
Dzień Nauczyciela 2007
Dzień Nauczyciela 2007Dzień Nauczyciela 2007Podobnie, jak w poprzednich latach, po Mszy Świętej uczciliśmy poczęstunkiem Dzień Nauczyciela. Na parafialną plebanię zostali zaproszeni nauczyciele ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Przedszkola Samorządowego. W miłej atmosferze goście skosztowali ciast i innych wypieków.
 
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 14 października 2007 roku
 • Dzisiaj VII Dzień Papieski, po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 • Dzisiaj Msza Święta i spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców o godz. 15.00. Obecność obowiązkowa!
 • Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Przypominamy, że w tym miesiącu za publiczne wspólne odmawianie części Różańca Świętego można uzyskać odpust zupełny.
 • Dziękujemy mieszkańcom z ul. Świerczewskiego nr 49 za tak  liczne przybycie i przygotowanie kościoła na niedzielną Eucharystię oraz za złożone ofiary na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać!  W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Świerczewskiego nr 51.
 • Dzisiaj przypada Dzień Nauczyciela. Z tej racji zapraszamy wszystkich nauczycieli zarówno pracujących czynnie jak i emerytowanych oraz pracowników Oświaty na Mszę Świętą i  spotkanie w poniedziałek, 15 października, o godz. 18.00. Życzymy wszystkim pedagogom i wychowawcom błogosławieństwa Bożego, nieustannych sukcesów wychowawczych, jak najzdolniejszych dzieci i ludzi młodych, wspaniałego zdrowia, dużo cierpliwości i nieustannej wdzięczności ze strony wychowanków i ich rodziców. Bóg Wam zapłać za wszelki podejmowany i niejednokrotnie niedoceniany trud włożony w wychowanie młodego pokolenia.
 • We wtorek, 16 października, przypada 29. rocznica wyboru Sługi Bożego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji dziękczynnej za Jego posługę i o rychłą beatyfikację Ojca Świętego.  
 • W przyszłą niedzielę, 21 października, w Kościele Katolickim obchodzimy 81. Światowy Dzień Misyjny.
 • Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. Od przyszłej niedzieli będą wyłożone kartki na wypominki i na masze święte listopadowe w intencji naszych zmarłych. Będzie możliwość wzięcia kartek, wyraźnego wpisania imion polecanych modlitwom zmarłych i przyniesienia ich do kościoła. Zadbajmy o to, aby nie było takich osób zmarłych, za które się nikt nie modli. 
Parafianom i wszystkim gościom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.
Szczęść Boże!
 
«« start « poprz. 221 222 223 224 225 226 227 228 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1101 - 1105 z 1138
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach