Nasz Facebook

Facebook naszej Parafii - kliknij. Na stronie Facebook transmitowane są na żywo Msze Św.

Statystyka

od 28 września 2006 odwiedzono nas 7378046 razy
50-lecie kanonizacji św. Wincentego Pallottiego
Pallotyńskie Spotkania Młodych
Fundacja Misyjna Salvatti.pl
Start
Jubileusz 50-lecia posługi Księży Pallotynów w Rynie
Księża gościeKsięża gościeDnia 29 września br. w parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie odbyły się obchody jubileuszu 50-lecia pracy i obecności Księży Pallotynów w Rynie. W roku 1957 Ks. Bp Tomasz Wilczyński powierzył opiekę nad  parafią Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego.
Samodzielna parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP została utworzona w 1962 roku i przydzielona do Dekanatu Giżyckiego pod wezwaniem Św. Szczepana Męczennika. rozpoczęcie uroczystej Mszy ŚwiętejUroczysta Msza ŚwiętaUroczystości rozpoczęły się wspólną modlitwą dziękczynną w kościele  parafialnym o godz. 10.00. Później Ks. Proboszcz Sylwester Fiećko SAC powitał przybyłych gości i przedstawił rys historyczny obecności Pallotynów w Rynie. Następnie głos zabrali: Ks. Jan Neumann - duszpasterz wspólnoty ewangelicko - augsburskiej w Rynie, Burmistrz Miasta i Gminy Ryn - Józef Karpiński, który wręczył pamiątkową tablicę z tej okazji, Ks. Marian Wietrzyński SAC - najstarszy spośród przybyłych Pallotynów, pracujących kiedyś w parafii w Rynie, Ks. Wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Króla Czesław Parzyszek SAC. Od godz. 14.00 rozpoczęła się wspólna zabawa przed kościołem z udziałem parafian i przybyłych Księży Pallotynów.
Wystąpienie J. E. Ks. Bp Jerzego Mazura SVD Centralnym punktem obchodów o godz. 18.00 była Eucharystia, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił  J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur SVD . Podczas Mszy Świętej śpiewał chór Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego z Olsztyna, pod dyrekcją Benedykta Błońskiego. Została także poświęcona tablica upamiętniająca 100-lecie obecności Pallotynów na ziemiach polskich. Chór po Mszy  Świętej w ramach koncertu zaśpiewał jeszcze kilka pieśni. Obecny był również Rektor Uniwersytetu Prof. Dr hab. Ryszard Górecki - senator RP, który wręczył pamiątkowy medal z okazji 50-lecia posługi Księży Pallotynów w Rynie. Następnie zaproszeni goście udali się na uroczystą kolację na zamek w Rynie. Pragnę podziękować Bogu za piękną pogodę, za obecność J. E. Biskupowi Ordynariuszowi Diecezji Ełckiej Jerzemu Mazurowi SVD, Ks. Prowincjałowi Czesławowi Parzyszkowi SAC, wszystkim przybyłym kapłanom pallotyńskim, pracującym kiedyś w Rynie: Ks. Marianowi Wietrzyńskiemu, Ks. Adamowi Sławińskiemu, Ks. Bogusławowi Bogdanowi, Ks. Arturowi Churze, Ks. Marianowi Łagodowi, również Pallotynom, którzy  stąd  pochodzą:wręczenie pamiątkowego medalu Uroczysta kolacja w Hotelu Zamek RynKs. Mirosławowi Dragielowi i Ks. Jackowi Smykowi oraz kapłanom z Dekanatu na czele z Ks. Dziekanem Zdzisławem Mazurem, wszystkim przybyłym gościom i naszym dobroczyńcom: Ewie Jocz, Janowi Budnemu, Andrzejowi Dowgiałło oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknych obchodów. Bóg zapłać! Do spotkania zatem na kolejnym Jubileuszu, oby tak wspaniałym i udanym jak już przeżyty! Szczęść Boże!
Ks. Proboszcz Sylwester Fiećko SAC

W naszej galerii dostępny jest również fotoreportaż z jubileuszu, zapraszamy!
 
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 30 września 2007 roku
 • Dzisiaj Rejonowe Koło Pszczelarzy w Rynie zaprasza ma Mszę świętą dziękczynną z okazji 30-lecia swojej działalności o godz. 10:30.
 • Od jutra rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc Matki Bożej Różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
 • Dziękujemy za  liczne przybycie mieszkańcom z ulicy Świerczewskiego nr 45 A oraz za złożone ofiary na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać!  W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Świerczewskiego 47.
 • W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy Świętych oraz w piątek od godz. 16.00. Chorych w domach, jak zwykle nawiedzimy od godz. 8.00. W sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 20.00.
 • W związku z przeżytym w dniu wczorajszym w naszej parafii Jubileuszem 50-lecia obecności Księży Pallotynów w Rynie, chciałbym serdecznie podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałych obchodów tej Uroczystości. Nie uda mi się wymienić wszystkich po imieniu, bo trwałoby to zbyt długo i lista nie miałaby końca! Za wszelki sponsoring, wszelką pomoc materialną, przyniesione wypieki, zaangażowanie w modlitwę i zabawy na placu podczas biesiady składam serdeczne podziękowania - Bóg zapłać. Żal tylko, że pomimo tak pięknej pogody, którą ofiarował na Bóg i tak licznie ponawianych zaproszeń, tak niewielu skorzystało z okazji do wspólnego świętowania. Oby w Dzień Ostateczny było lepiej! 
Gościom i Parafianom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże!
 
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 23 września 2007 roku
 • 50-lecie Pallotynów w RynieDziękujemy za  liczne przybycie w dniu wczorajszym mieszkańcom z ulicy Kopernika nr 5 oraz za złożone ofiary na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać!  Tym razem zapraszamy mieszkańców ul. Świerczewskiego nr. 45A. Ze względu na jubileusz przypadający w sobotę do sprzątania zapraszamy w piątek na godzinę 19:00
 • W tym roku obchodzimy w naszej parafii Jubileusz 50-lecia obecności Księży Pallotynów w Rynie. Obchody jubileuszowe odbędą się 29 września br.. Zaprosiliśmy Jego Ekscelencję Ordynariusza Diecezji Ełckiej Ks. Biskupa Jerzego Mazura SVD, Księży, którzy pracowali w naszej parafii i innych gości. W związku z tym, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w przygotowaniu Jubileuszu.  Informujemy, że produkty w postaci ciasta, wędlin, mięsa grillowego, napojów można przynosić w sobotę 29 września do godz. 9:00. Z góry składamy Bóg zapłać za okazaną pomoc. Zapraszamy również chętnych panów do technicznego przygotowania biesiady na godz. 8:00 w sobotę.
 • Program jubileuszu .
 • Rejonowe koło Pszczelarzy w Rynie zaprasza ma Mszę świętą dziękczynną z okazji 30 lecia swojej działalności. Msza święta  będzie sprawowana w niedzielę 30 września o godz. 10:30.

Gościom i parafianom życzymy wielu łask bożych w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
 
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 16 września 2007 roku
 • Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • Również dzisiaj dożynki gminne w Skopie. Uroczysta Msza Święta dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 13.00 na placu przed Szkołą Podstawową. Później wystąpienie Burmistrza Miasta i Gminy Ryn, dożynkowy kiermasz, zabawy i konkursy dla dzieci, występy zespołów artystycznych i dożynkowa zabawa taneczna. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania dziękczynienia.
 • Spotkania Scholi Młodzieżowej w piątki o godz. 18.45; spotkania Scholi Dziecięcej w soboty o godz. 11.00. Ministranci będą mieli spotkanie w sobotę, 22 września, o godz. 10.00, a Oaza, swoje pierwsze spotkanie z nowym Księdzem Moderatorem, będzie miała również w sobotę o godz. 12.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do czynnego włączenia się w prace poszczególnych grup, aby jeszcze bardziej przybliżyć się do Boga.
 • Dziękujemy za wielką mobilizację i liczne przybycie w dniu wczorajszym mieszkańcom z ulicy Mazurskiej nr 16 oraz za złożone ofiary na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać! W przyszłą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców już z innej ulicy, a mianowicie z ul. Kopernika z bloku nr 5.
 • W przyszłą niedzielę, 23 września, zapraszamy dzieci, przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich Rodziców, na Mszę Świętą i spotkanie o godz. 15.00. Obecność obowiązkowa.
 • W tym roku obchodzimy w naszej parafii Jubileusz 50-lecia obecności Księży Pallotynów w Rynie . Obchody jubileuszowe odbędą się 29 września br.. Zaprosiliśmy Jego Ekscelencję Ordynariusza Diecezji Ełckiej Ks. Biskupa Jerzego Mazura SVD, Księży, którzy pracowali w naszej parafii i innych gości. W związku z tym, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w przygotowaniu Jubileuszu. Liczymy na pomoc w postaci wypieków, artykułów spożywczych, wędlin, napojów itp.. W programie naszego świętowania przewidziana jest wspólna biesiada z gośćmi i parafianami. Mile widziana jest wszelka forma sponsoring
 
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 9 września 2007 roku
 • Święto Podwyższenia Krzyża ŚwiętegoW czwartek, 13 września, Nabożeństwo Fatimskie. Msza Święta o godz. 18.00, a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 • W piątek, 14 września, przypada . Z racji Święta zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.
 • Spotkania Scholi Młodzieżowej będą miały miejsce w piątki o godz. 18.45; spotkania Scholi Dziecięcej w soboty o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do chwalenia Boga wspólnym śpiewem.
 • Dziękujemy p. Wojciechowi i p. Stefanowi Makowskim, którzy jako jedyni reprezentowali ul. Mazurską nr 15, za przygotowanie kościoła do wczorajszego Odpustu; panu Tomkowi za pięknie ułożone kompozycje kwiatowe oraz pani Marioli Bielskiej za przygotowanie obrusu. Bóg zapłać! Zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 mieszkańców ulicy Mazurskiej nr 16.
 • W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • W przyszłą niedzielę, 16 września, dożynki gminy Ryn w Skopie. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą przed szkołą o godz. 13.00, a później festyn i wspólna zabawa. Zachęcamy do zrobienia wieńców dożynkowych, które wezmą udział w konkursie. Atrakcyjna nagroda za I miejsce.
 
«« start « poprz. 221 222 223 224 225 226 227 228 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1106 - 1110 z 1137
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach