Start arrow Wszystkie publikacje arrow XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 21 października 2007 roku
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 21 października 2007 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiaj Niedziela Misyjna, która rozpoczyna 81. Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę na krańcach świata, często bardzo daleko od swojego rodzinnego domu.
  • Bardzo smuci duszpasterzy fakt, że tak nieliczna część Wiernych uczestniczy w Nabożeństwach Różańcowych. Czyżbyśmy nie mieli już o co się modlić? Czyżbyśmy zapomnieli, że dla Boga nie ma rzeczy  niemożliwych i że tak wiele problemów naszego życia można rozwiązać przy pomocy tej przepięknej modlitwy? Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.
  • Dziękujemy mieszkańcom z ul. Świerczewskiego nr 51 za tak  liczne przybycie i przygotowanie kościoła do wspólnej modlitwy oraz za złożone ofiary na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać!  W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Świerczewskiego numery nieparzyste od nr 3 do 23.
  • Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. W przedsionku kościoła można wziąć przygotowane koperty z kartkami na Msze Święte listopadowe oraz na Wypominki. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!
  • Jutro rozpoczyna się Wizytacja Generalna naszej Wspólnoty Pallotyńskiej w Rynie. Prosimy o modlitwę w intencji owocnej Wizytacji. Ks. Zenon Hanas SAC, obecny Wicegenerał naszego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego odprawi Mszę Świętą o  godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Przed Uroczystością Wszystkich Świętych ełcka Caritas proponuje aktywne włączenie się w dzieła miłosierdzia. Rozpoczynamy rozprowadzanie zniczy Caritas, z których dochód przeznaczony jest na utrzymanie Noclegowni dla bezdomnych i stołówek dla ubogich z terenu naszej diecezji. Cena jednego znicza 2,50 zł za sztukę. Często spotykamy znicze, które są na pewno i ładniejsze, i tańsze. Niech jednak w czasie kiedy porządkujemy cmentarze, kiedy szczególnie dbamy o groby naszych bliskich, ten zapalony znicz Caritas Diecezji Ełckiej będzie znakiem solidarności z najuboższymi, potrzebującymi, bezrobotnymi, bezdomnymi. Wszyscy jesteśmy powołani do Miłosierdzia. Znicze można nabyć w przedsionku kościoła.
  • W sobotę, 27 października, spotkanie Wolontariatu na rzecz osób niewidomych w salce katechetycznej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W przyszłą niedzielę, 28 października, Caritas Diecezji Ełckiej we współpracy z Caritas Polska i wytwórnią muzyczną Underground Music Polska organizuje w Ełku i całej Diecezji Ełckiej, Akcję Charytatywną na rzecz dzieci niepełnosprawnych "Jestem Przyjacielem – Artyści Dzieciom". Akcja polega na sprzedaży singli promocyjnych oraz albumów "Muzyka Świata – Artyści Dzieciom". Za każdy odruch serca i wsparcie dziękujemy.
Parafianom i wszystkim gościom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże!
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach