Nasz Facebook

Facebook naszej Parafii - kliknij. Na stronie Facebook transmitowane są na żywo Msze Św.

Statystyka

od 28 września 2006 odwiedzono nas 6706525 razy
50-lecie kanonizacji św. Wincentego Pallottiego
Pallotyńskie Spotkania Młodych
Fundacja Misyjna Salvatti.pl
Start
XX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 19 sierpnia 2007 roku
 • Do jutra można zgłaszać się na spotkanie młodych w Ołtarzewie w naszym Pallotyńskim Seminarium, które będzie 31 sierpnia i 1 września (piątek i sobota). Koszt wyjazdu 20 złotych. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej.  
 • Serdeczne „Bóg zapłać” paniom: Masłowskiej Marii, Mitura Genowefie, Gwarda Danucie i Serafińskiej Irenie za posprzątanie w ubiegły poniedziałek posesji wokół kościoła przed procesją fatimską oraz pani Bielskiej Marioli za przygotowanie obrusu na ołtarz. Również dziękujemy mieszkańcom ul. Mazurskiej nr 12 za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców tej samej ulicy z bloku nr 13.
 • W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia, Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej - Odpust w naszej parafii.
 • Dekretem Księdza Prowincjała Prowincji Chrystusa Króla Księży Pallotynów Zdzisława Słomki SAC, Ksiądz Marian Łagód SAC został mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Dziękujemy Ks. Marianowi za 2 letnią posługę kapłańską w naszej wspólnocie, za Jego serce i ofiarną służbę. Bóg zapłać!

Naszym Parafianom i wszystkim Gościom, przebywającym na wakacjach, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa oraz wielu pogodnych dni na czas wypoczynku. Szczęść Boże!   
 
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 11 sierpnia 2007 roku
 • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • W dniu dzisiejszym (niedziela) po Mszy świętej o godzinie 12:00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy p. Gijsa Van Schoonhovena z Holandii. Serdecznie zapraszamy wszystkich wrażliwych na piękno i kulturę. Po koncercie, przed kościołem, będzie możliwość nabycia płyt z muzyką organową w wykonaniu Mistrza. 
 • W poniedziałek, 13 sierpnia, przypada kolejna rocznica objawień fatimskich. Tego dnia porządek uroczystości przedstawia się następująco: o godz: 17:30 – Różaniec, o 18:00 Msza święta a tuż po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
 • W środę, 15 sierpnia, obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę, z dodatkową Mszą świętą o godz. 20:00. Tego dnia po każdej Eucharystii święcenie przyniesionych wianków.
 • Również 15 sierpnia w pobliskiej parafii pallotyńskiej w Szymonce obędzie się Odpust, połączony z festynem. Rozpocznie się on Mszą świętą o godz. 12.00. Szczegółowy program powieszony jest na drzwiach kościoła.
 • Także w środę, 15 sierpnia, na Odpust z okazji Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny do Świętej Lipki zapraszają Ojcowie Jezuici. Suma Odpustowa o godz. 11:00. Szczegółowy program obchodów powieszony jest na drzwiach kościoła.   
 • Serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom ul. Mazurskiej nr 10 i 10a za liczne przybycie i posprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców tej samej ulicy z bloku nr 12.

Wszystkim Gościom, przebywającym na wakacjach i naszym Parafianom, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa oraz wielu pogodnych dni na czas wypoczynku. Szczęść Boże!   
 
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 5 sierpnia 2007 roku
Ogłoszenia duszpasterskie

 • Na prośbę Ks. Bpa Jerzego Mazura, naszego Ordynariusza i Caritas Diecezji Ełckiej, w dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy świętej, zbiórka pieniężna do puszek na rzecz ofiar trąby powietrznej, która dotknęła okolice Częstochowy i poszkodowanych w wypadku autokaru pod Grenoble we Francji. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” w imieniu wszystkich, którzy potrzebują naszego wsparcia.
 • Jutro, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Dodatkowa Msza święta będzie odprawiona o godz. 10.00.
 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Mazurskiej nr 7 i 8A za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię i za złożone ofiary na kwiaty. Również dziękujemy pani Jadwidze Gers za upranie bielizny liturgicznej. W przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców z ul. Mazurskiej nr 10.
 • Młodzież zachęcamy do wyjazdu na spotkanie młodych w Ołtarzewie w dniach 31 sierpnia i 1 września (piątek i sobota). Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 sierpnia.

Wszystkim Gościom, przebywającym na wakacjach i naszym Parafianom, życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa oraz wielu pogodnych dni na czas wypoczynku. Szczęść Boże!   
 
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 29 lipca 2007 roku
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym sprawowana jest dodatkowa Msza święta o godz. 20.00 w każdą niedzielę i święta.
 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Mazurskiej nr 6 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię i za złożone ofiary na kwiaty. W przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców z ul. Mazurskiej nr 7.
 • W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień, szczególny czas z racji religijnych i patriotycznych. Dla Polaków jest on miesiącem trzeźwości narodowej, której patronuje św. Maksymilian Maria Kolbe. Zachęcamy do zachowania pięknej tradycji powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych. Jest to również szczególna okazja do podjęcia walki z nałogiem. Przed bocznym ołtarzem z figurą Matki Bożej Fatimskiej znajduje się księga trzeźwości, na której kartach można zadeklarować swoją abstynencję. Bądźmy świadomi tego jak wiele nieszczęść w naszej parafii powoduje alkohol! 
 • Pierwszego sierpnia obchodzimy 63. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległych w bohaterskiej walce o wolność Ojczyzny polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań o godz. 17.30. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi tego dnia w czasie Mszy świętej o godz. 7.00 oraz od godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 20.00.

Wszystkim Gościom, przebywającym na wakacjach i naszym Parafianom, życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa oraz wielu pogodnych dni na czas wypoczynku. Szczęść Boże!   
 
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 22 lipca 2007 roku
 • Dekretem Wyższego Przełożonego Księży Pallotynów, Ks. Prowincjała Zdzisława Słomki SAC z dniem 17 lipca br., funkcję Rektora Wspólnoty Pallotyńskiej i Proboszcza Parafii w Rynie objął Ks. Sylwester Fiećko SAC. Dziękujemy dotychczasowemu Rektorowi i Proboszczowi, Ks. Tadeuszowi Kowalskiemu SAC za ofiarną posługę duszpasterską na rzecz domu i wspólnoty parafialnej. 
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym sprawowana jest dodatkowa Msza święta o godz. 20.00 w każdą niedzielę i święta.
 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Mazurskiej nr 5 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię i za złożone ofiary na kwiaty. W przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców z ul. Mazurskiej nr 6.
 • W środę, 25 lipca, obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców. Z tej okazji, po Mszy świętej o godz. 18.00, przed kościołem będziemy błogosławić pojazdy.
 • Komisja Episkopatu ds. Misji zwraca się  z serdeczną prośbą do każdego kierowcy, aby jako swoje podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadków – przekazał ofiarę na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu! Niech ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów będą naszym wyznaniem wiary i wsparciem dla tych, co w naszym imieniu głoszą Chrystusa na krańcach ziemi!
 • W czwartek, 26 lipca, wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Niech to będzie także dzień wdzięczności okazanej naszym kochanym dziadkom i babciom.

Wszystkim Gościom, przebywającym na wakacjach i naszym Parafianom, życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa oraz wielu pogodnych dni na czas wypoczynku. Szczęść Boże!   
 
«« start « poprz. 211 212 213 214 215 216 217 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1061 - 1065 z 1085
© 2023 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach