Nasz Facebook

Facebook naszej Parafii - kliknij. Na stronie Facebook transmitowane są na żywo Msze Św.

Statystyka

od 28 września 2006 odwiedzono nas 7378595 razy
50-lecie kanonizacji św. Wincentego Pallottiego
Pallotyńskie Spotkania Młodych
Fundacja Misyjna Salvatti.pl
Start
XII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 22 czerwca 2008 roku
 • Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.30.
 • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Kopernika z bloku nr 5 za  posprzątanie w dniu wczorajszym naszego kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 28 czerwca, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Kopernika z bloku nr 7.
 • Jutro, w poniedziałek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Podczas Eucharystii będziemy modlić się za ojców z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy szczególnie ojców i dzieci. Modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 • We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.
 • W piątek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.
 • U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą Różaniec i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
 • W przyszłą niedzielę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, która rozpocznie się Mszą Świętą wigilijną już w sobotę. Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu radości w dniu dzisiejszym, szczególnie zaś tym, którzy mają już wakacje niech Pan błogosławi w zasłużonym wypoczynku...

Zapowiedzi przedślubne:   

Daniel Kamiński, kawaler, par. Św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie
Milena Wasilewska, panna, par. tut.
Zapowiedź I..
 
Nowe zdjęcia w galerii
W naszej Galerii w dziale "Wydarzenia 2008" pojawiło się sporo nowych zdjęć. Zdjęcia dotyczą uroczystości: Pierwszej Komunii Świętej, Bierzmowania, Bożego Ciała i Rezurekcji. Zapraszamy do oglądania.
 
XI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 15 czerwca 2008 roku
 • Św. Wincenty PallottiDzisiaj w naszej Parafii przeżywamy "Dzień Pallottiego". Kazania na Mszach Świętych głosi Pallotyn Ks. Piotr Karp SAC, sekretarz Zarządu Prowincjalnego. Festyn Parafialny na placu przy kościele rozpocznie się o godz. 13.00. Program jest wystawiony przed wejściem do świątyni.
 • Mamy już połowę miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu Nabożeństwach Czerwcowych byłem, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy  Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? Nabożeństwa Czerwcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Kopernika z bloków nr 27; 29; 31  i 33 posprzątanie w dniu wczorajszym naszej świątyni i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 21 czerwca, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Kopernika z bloku nr 5.
 • Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przynosiło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Msza Święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w piątek, 20 czerwca, o godz. 8.00!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu radości w dniu dzisiejszym w czasie parafialnego festynu i Bożego błogosławieństwa  w nadchodzącym tygodniu...

Zapowiedzi przedślubne:   
Paweł Gadomski, kawaler, par. Św. M. M.  Kolbe w Woźnicach
Patrycja Paula Górska, panna, par. tut.
Zapowiedź II...

Jarosław Grzegorz Głowacki, kawaler, par. tut.
Aleksandra Dominika Glinka, panna, par. Św. Marii Magdaleny  w Warszawie
Zapowiedź II...

Paweł Szyłejko, kawaler, par. tut.
Mariola Szewczak, panna, par. NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w Olsztynie
Zapowiedź II...
 
Festyn Parafialny PALLOTTI DAY - 15.06.2008 r.
Św. Wincenty PallottiRAMOWY PROGRAM FESTYNU:
13.00- rozpoczęcie festynu
13.30 - występ przedszkolaków
14.00 - uwielbienie Pana Boga wspólnym śpiewem - ZESPÓŁ
14.15 - występ Szkoły Podstawowej w Rynie
14.45 - wspólna zabawa
15.00 - świadectwo- pan Ryszard A. A.
15.30 - uwielbienie Pana Boga wspólnym śpiewem - ZESPÓŁ
15.45 - konkurs sportowy
16.00 - program Ryńskiego Centrum Kultury
16.45 - uwielbienie Pana Boga wspólnym śpiewem - ZESPÓŁ
17.00 - występ Bractwa Rycerskiego i zespołu tańca średniowiecznego: "MAZURIA"
17.30 - konkurs sportowy
17.45 - konkurs wiedzy o PALLOTTIM i PALLOTYNACH
18.15 - konkurs sportowy
18.30 - zabawy rodzinne
18.45 - rozdanie nagród
19.00 - koncert zespołu SZANTOWO- FOLKOWEGO:  "Załoga Dr Bryga"
20.15 - zabawa taneczna- zespół: "MAGNETIC"
PONADTO:
Gry i zabawy, loteria fantowa, grill, ciasta, lody, napoje i inne atrakcje.

        Zapraszają Księża Pallotyni oraz współorganizatorzy.

PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W RYNIE.
 
X NIEDZIELA ZWYKŁA ROK - 08 czerwca 2008 roku
 • Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy Świętej, zbiórka do puszek na zakup sprzętu medycznego do szpitali z terenu naszej diecezji.
 • Dziś przypada 10. niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego i IX Rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Diecezji Ełckiej. Miesiąc czerwiec jest poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że Nabożeństwa Czerwcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Kopernika ze strony parzystej od nr 22 do końca ulicy (były tylko cztery osoby) oraz ul. Słonecznej (nie było ani jednego przedstawiciela) za  posprzątanie w dniu wczorajszym naszej świątyni i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! Przykro, że przychodzą tylko zawsze te same Osoby, ale Pan Bóg wszystko widzi    i zatroskanie o Dom Boży naszych Parafian również. W przyszłą sobotę, 14 czerwca, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Kopernika        z bloków nr 27; 29; 31 i 33.
 • W poniedziałek, 9 czerwca, Caritas Parafialna będzie wydawać dary osobom potrzebującym pomocy, zapisanym na jej liście, o godz. 15.15!
 • W piątek, 13 czerwca, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Antoniego, kapłana i Doktora Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach. Również tego dnia wieczorem Nabożeństwo Fatimskie. Msza Święta z kazaniem o godz. 18.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej, Różaniec i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, zakończona Apelem Jasnogórskim.
 • Bardzo chciałbym podziękować Paniom, Które troszczą się o piękno wokół naszego Kościoła: Marii Masłowskiej, Krystynie Kicia, Annie Prościewicz, Danucie Gwarda, Irenie Chojnowskiej, panu Bogdanowi Mikosza za wykoszenie trawy w miejscach trudno dostępnych i pani Jadwidze Gers za troskę o czystość szat liturgicznych oraz bielizny kielichowej. Serdeczne Bóg zapłać! Niech Pan wynagradza Wasz trud!
 • W przyszłą niedzielę, 15 czerwca, pod hasłem: „Dzień Pallottiego”, odbędzie się Festyn Parafialny od godz. 13.00. W programie przewidziane są występy artystyczne, gry i konkursy, koncert zespołu szantowego Brygada DR Bryga z Giżycka, loteria fantowa, zabawa taneczna, grill, ciasto, napoje, lody itp.. Ramowy program wywieszony jest przed wejściem do kościoła.W związku z tym, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Zgodnie ze zwyczajem lat poprzednich,  liczymy na pomoc w postaci wypieków, artykułów spożywczych, wędlin, mięsa, pieczywa, napojów oraz fantów na loterię. Mile widziana jest każda forma sponsoringu. Przed kościołem po każdej Mszy Świętej życzliwe Panie sporządzają listę darczyńców. Liczymy na solidarną pomoc, bowiem parafia to nasze wspólne dobro. Bliższych informacji udziela ks.Darek. Bardzo prosimy, aby wędliny i mięso na grilla dostarczyć w sobotę, 14 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej, natomiast ciasta w niedzielę przed lub po Mszach Świętych,  do godz. 12.00.

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej niedzieli i wypoczynku w gronie Rodziny niech Bóg Wszechmogący hojnie błogosławi...

Zapowiedzi przedślubne:
Krzysztof Gabrukiewicz, kawaler, par. tut.
Iwona Anna Żuk, panna, par. tut.
Zapowiedź II...

Paweł Gadomski, kawaler, par. Św. M. M.  Kolbe w Woźnicach
Patrycja Paula Górska, panna, par. tut.
        Zapowiedź I...

Jarosław Grzegorz Głowacki, kawaler, par. tut.
Aleksandra Dominika Glinka, panna, par. Św. Marii Magdaleny  w Warszawie
          Zapowiedź I...

Paweł Szyłejko, kawaler, par. tut.
Mariola Szewczak, panna, par. NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w Olsztynie
Zapowiedź I...
 
«« start « poprz. 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1061 - 1065 z 1137
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach