Start arrow Wszystkie publikacje arrow XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 20 lipca 2008 roku
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 20 lipca 2008 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiaj, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w całej Diecezji Ełckiej po każdej Mszy Świętej zbierane są ofiary do tzw. puszek na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
  • Dzisiaj, w ramach obchodów „Dni Rynu” w naszym kościele odbędzie się koncert chóru z Litwy z miejscowości Vadźgiris, o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu Ryńskiego Centrum Kultury.  
  • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w każdą niedzielę sprawowana jest dodatkowa Msza Święta o godz. 20.00.
  • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Konrada Wallenroda z bloku nr 3 (a tak naprawdę pani Marii Masłowskiej i trójce dzieci: Ewelinie, Dawidowi i Amadeuszowi) za  posprzątanie w dniu wczorajszym naszego kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! Przykro mi cokolwiek mówić na ten temat i upominać. Wszak jest to nasz wspólny Dom Modlitwy, a tak ciężko niektórym osobom przyjść raz na rok, aby Go posprzątać?! Wiem, że jak ktoś nie chodzi do kościoła, to w nim nie brudzi, ale niech przynajmniej zrobi dobre wrażenie. W przyszłą sobotę, 26 lipca, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Konrada Wallenroda z bloku nr 4 (dawny Internat) .
  • W piątek, 25 lipca, święto Jakuba Apostoła oraz wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu, po Mszy Świętej o godz. 18.00 poświęcenie pojazdów. Miva Polska zwraca się do każdego kierowcy z serdeczną prośbą, aby jako swoje podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadków – przekazał ofiarę na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. Niech ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów będą naszym wyznaniem wiary i wsparciem dla tych, co w naszym imieniu głoszą Chrystusa na krańcach ziemi.
  • W sobotę, 26 lipca, wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem rodziny. Módlmy się też za rodziców żyjących i powołanych już do wieczności..
  • Solidaryzując się z chorą Paulinką i Jej bliskimi pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie ciężko doświadczoną chorobą dziewczynkę. Paulina ma 10 lat, jest bardzo religijną osobą, aktywnie uczestniczy w życiu parafii, śpiewa w scholi. Przed tygodniem w szpitalu w Olsztynie został z jej organizmu usunięty guz. Czeka ją jeszcze dalsza terapia. Zwracamy się o pomoc modlitewną i finansową. Dlatego w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intecji szybkiego powrotu do zdrowia Pauliny, a przed kościołem po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na dalsze jej leczenie. Już teraz wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Wszystkim życzymy samych słonecznych dni, wspaniałego i  zdrowego wypoczynku nad wodą oraz wielu łask Bożych...

Zapowiedzi przedślubne:
Sławomir Daniel Jaszcz, kawaler, par. tut.
Iwona Mirosława Czurak, panna, par. Bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie
Zapowiedź II...
Paweł Grzegorz Sieniuć, kawaler, par. tut.                
Natalia Maria Olejarczyk, panna, par. tut.           
Zapowiedź II...
Wojciech Korzeniewski, kawaler, par.Św. Józefa w Nakomiadach
Wioleta Narwojsz, panna, par. tut.
Zapowiedź I...
Dariusz Żmijewski, kawaler, par. tut.
Julita Karolina Szałkowska, panna, par. MB Różańcowejw Olsztynie
Zapowiedź I...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach