Nasz Facebook

Facebook naszej Parafii - kliknij. Na stronie Facebook transmitowane są na żywo Msze Św.

Statystyka

od 28 września 2006 odwiedzono nas 7521966 razy
50-lecie kanonizacji św. Wincentego Pallottiego
Pallotyńskie Spotkania Młodych
Fundacja Misyjna Salvatti.pl
Start
II NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A - 30 marca 2008 roku
 • jezu_ufam_tobieDziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. W miłosierdziu Boga świat znajdzie  pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia! - wołał nasz Rodak Jan Paweł II. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 Jego Ekscelencja Ks. Bp Romuald Kamiński udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Niezainteresowanych tą uroczystością prosimy o przyjście na Mszę Świętą na inną godzinę. O godzinie 15:00 odprawiona zostanie Msza Święta w Godzinie Miłosierdzia Bożego, w intencji małżeństw, które w miesiącu marcu obchodzą swoje jubileusze zawarcia sakramentu. Serdecznie zapraszamy na tę godzinę Jubilatów oraz wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. W naszym diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku (par. Chrystusa Sługi na oś. Konieczki) o godz. 15.00 rozpocznie się Uroczystość odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Ełckiej Jerzego Mazura.
 • Jutro w poniedziałek, 31 marca, przypada w tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele jest to Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci i nikt prócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Zorganizowaną w tym dniu zbiórkę pieniężną do puszek przeznaczamy na Fundusz Obrony Życia. Msze Święte będą o godz. 7.00; 10.00 i o 18.00.
 • W środę, 2 kwietnia, przypada 3. rocznica przejścia do domu Ojca w Niebie naszego umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy na Nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę Świętą w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w modlitwach prosimy o liczne   i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w piątek przepraszamy Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o Miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi powierzamy nasze rodziny, nasz Naród i cały świat. Chorych      w domach jak zwykle odwiedzimy od godz. 8.00.
 • W przyszłą niedzielę, 06 kwietnia, spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 • Bardzo dziękujemy kandydatom do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania za posprzątaniu w dniu wczorajszym kościoła. W sobotę, 05 kwietnia, zapraszamy na godz. 9.00 mieszkańców Siejkowa, Ryńskiego Pola i Ryńskiego Dworu.
Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej Niedzieli Bożego Miłosierdzia oraz na cały nadchodzący tydzień niech Pan błogosławi...

Zapowiedzi przedślubne:
Bartłomiej Podębski, kawaler, par. p. w. Św. Katarzyny w Zgierzu
            Ewelina Stackiewicz, panna, par. tut.
Karol Piątek, kawaler, par. tut.
Monika Słyk, panna, par. p. w. Miłosierdzia Bożego w Radomiu
     Zapowiedź II

Marcin Giedrojć, kawaler, par. p. w. Św. Rafała Kalinowskiego Wilkasy
Izabela Maścianica, panna, par. tut.
Zapowiedź I...
 
Zmartwychwstanie Pana
zmartwychwstanie
 
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego ROK A - 23 marca 2008 roku
 • Z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Zanieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz i miłość tam, gdzie panuje nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Ponieśmy ją w świat, w nasza codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Dziękujemy za przygotowanie Ołtarza Wystawienia i Grobu Pańskiego: Ks. Mirosławowi, pani Alicji Cieślińskiej, Warsztatom Terapii Zajęciowej, a szczególnie paniom Gabrieli Leciewicz, Teresie Fijałkowskiej i Agnieszce Gryniewicz, panu Tomaszowi Żelazek za wspaniałe kwiatowe dekoracje, piękny śpiew podczas całego Triduum Paschalnego, pomoc w zakrystii, Ks. Dariuszowi dziękujemy za podświetlenie tych miejsc. Szczególne podziękowanie kierujemy do Straży Pożarnej w Rynie za czuwanie przy Grobie Pańskim i pomoc w sprawnym przebiegu procesji rezurekcyjnej. Ministrantom dziękujemy za trud służby przy ołtarzu przez całe Triduum Paschalne. Panu Piotrowi dziękujemy za przygotowanie śpiewów liturgicznych. Bóg zapłać!
 • Jutro Poniedziałek Wielkanocny, II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Taca w dniu jutrzejszym będzie zbierana na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 • W czasie Oktawy Wielkanocnej zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego oraz Nowennę do Ducha Świętego o godz. 17.30.
 • W następną niedzielę, 30 marca, zwaną także Przewodnią, obchodzić będziemy Święto Bożego Miłosierdzia. Jezus, objawiając się Świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej powiedział, iż pragnie, aby w pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzone było święto Miłosierdzia Bożego. To właśnie tej świętej zlecił namalowanie obrazu z podpisem ,,Jezu, ufam Tobie”. O godzinie 15:00 odprawiona zostanie Msza Święta w Godzinie Miłosierdzia Bożego w intencji małżeństw, które w marcu obchodzą swoje jubileusze zawarcia sakramentu. Serdecznie zapraszamy na tę godzinę wszystkich wiernych.
 • Również w niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 12.00, J.E. Ks. Bp Romuald Kamiński udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Niezainteresowanych uroczystością prosimy o przyjście na inne Msze Święte. Młodzież przychodzi do kościoła z Rodzicami na Nowennę o godz. 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18.00 w środę, czwartek, piątek i w sobotę. Spowiedź dla młodzieży w środę i czwartek po Mszy Świętej, dla Rodziców, krewnych oraz świadków również po Mszy Świętej w piątek i w sobotę. 
 • Bardzo dziękujemy Ministrantom, Oazie i Scholi za posprzątanie w dniu wczorajszym kościoła. Za tydzień w sobotę, 29 marca, zapraszamy na godz. 9.00 kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego oraz na cały nadchodzący tydzień Oktawy Wielkanocnej niech Pan błogosławi...

Zapowiedzi przedślubne:
Bartłomiej Podębski, kawaler, par. p. w. Św. Katarzyny w Zgierzu
            Ewelina Stackiewicz, panna, par. tut.
    Zapowiedź I
 
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej ROK A - 16 marca 2008 roku
 • palnowa Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach jego życia. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.
 • Dzisiaj w kruchcie kościoła jest możliwość zakupienia palm i stroików wielkanocnych na kiermaszu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Skopie.
 • We wtorek, 18 marca, od godz. 15.30 będą wydawane w salce parafialnej dary dla osób zapisanych na liście Caritas.
 • W Wieką Środę, 19 marca, przygotowanie do chrztów na Święta w salce katechetycznej o godz. 18.40.
 • W środę, 19 marca, Ks. Mirosław odwiedzi przed Świętami swoich chorych w Rynie, natomiast Ks. Dariusz w Wielki Czwartek.
 • Wielki Czwartek rozpoczyna Święte Tridum Paschalne, czyli trzy święte dni, w których wspominamy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Zbawiciela.
W Wielki Czwartek przeżywamy ustanowienie przez Pan Jezus w czasie Ostatniej Wieczerzy sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia zwanego Ciemnicą. Adoracja do godz. 22:00.                       
 • Grób Pański Wielki Piątek Męki Pańskiej jest dniem, w którym wspominamy mękę    i śmierć Chrystusa na krzyżu. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej. O godz. 18:30 Droga Krzyżowa dla Wszystkich. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19:00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 24:00.      O godz. 21:30, już tradycyjnie, odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali   a tuż po nich, swoją adorację przy Grobie Pańskim będzie miała młodzież. Przypominamy, że jest to dzień ścisłego postu, całkowitego powstrzymanie się od potraw mięsnych i całkowita abstynencja oraz tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta.
 • Wielka Sobota jest dniem wielkiej ciszy. Oblubieniec spoczywa w grobie. Również tego dnia święci się pokarmy, przyniesione do kościoła przez wiernych. Poświęcenie pokarmów w kościele w Rynie od godz. 9:00 do 13:00 co pół godziny. Zachęcamy, aby w ciągu dnia adorować Chrystusa w Grobie Pańskim, który będzie wystawiony do Wigilli Paschalnej. Rozpoczęcie Liturgii Światła o godz. 20:00, w trakcie liturgii zostanie poświęcony ogień i woda. Poświęcenie pokarmów na wioskach:
godz. 9.00 – Szczerzbowo                                 9.15 – Słabowo                                    9.30 – Krzyżany
godz. 9.00 – Mierzejewo                             9.15 – Sądry                                    9.30 – Wejdyki
godz. 10.00 – Rybical                                    10.30 – Ławki (kaplica)                           
godz. 10.00 – Canki                                 10.10 – Bachorza                                 10.20 – Tros                                    10.30 – Skop                                 10.40 – Monetki (kaplica)
godz. 11.00 – Knis                                    11.15 – Mleczkowo                                11.30 - Głąbowo
 • Serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych do udziału w Rezurekcji  w niedzielę o godz. 6:00 rano. Kolejne Msze Święte będą o godz.: 9:00; 10:30; 12:00 i o 18:00.                                                                                
 • W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Również w zakrystii można nabyć świece Caritas tzw. Paschałki Wielkanocne w cenie 5 zł..
 • Bardzo dziękujemy mieszkańcom miejscowości Rybicalu za posprzątanie w dniu wczorajszym kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty do Grobu. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę, 22 marca, zapraszamy na godz. 8.00 ministrantów, oazę i scholę.

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej niedzieli oraz na cały nadchodzący tydzień niech Pan błogosławi...
 
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A - 9 marca 2008 roku
 • W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Również w zakrystii można nabyć świece Caritas tzw. Paschałki Wielkanocne w cenie 5 zł..
 • Od dzisiejszej, V Niedzieli, Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Wielkopostnych. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych spotkaniach modlitewnych. Droga Krzyżowa w przyszły piątek, 14 marca, o godz. 10.00, 16.30 dla dzieci oraz tak jak to już jest w naszej tradycji, ulicami miasta o godz. 19.00 dla Wszystkich Wiernych. Prosimy zabrać  ze sobą świece i lampiony. Bardzo prosimy o pomoc podczas Nabożeństwa Straż Pożarną oraz o liczny udział poszczególnych stanów: Ojców, Matek, Dzieci i Młodzieży, Grup Zawodowych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 • Bardzo dziękujemy mieszkańcom miejscowości Skop za posprzątanie w dniu wczorajszym kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty do Grobu. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę, 15 marca, zapraszamy na godz. 9.00 mieszkańców Rybicalu.
 •  W sobotę, 15 marca, przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym roku została ona przeniesiona, gdyż 19 marca to już będzie Wielka Środa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił Św. Józefa patronem Kościoła Powszechnego i Rodzin Chrześcijańskich. Św. Józef jest też patronem dobrej śmierci. W/g tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.        
 • W Niedzielę Palmową, 16 marca, przed każdą Mszą Świętą przed kościołem lub w kruchcie będzie możliwość zakupienia palm i stroików wielkanocnych na kiermaszu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Skopie. Podczas Mszy Świętych poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie gałązki słane pod stopy wjeżdżającego do Jerozolimy Mesjasza.
 • Gazety znów zalegają pod chórem. Warto w ramach umartwienia wielkopostnego i pracy nad sobą wziąć do ręki prasę katolicką, aby przeczytać dobry artykuł, zamiast gapić się bezmyślnie godzinami w szklany ekran.
Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej niedzieli na cały

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź II:
Damian Lutkiewicz, kawaler, par. tut.
Marta Bielska, panna, par. tut.

Przemysław Ciunowicz, kawaler, par. p. w. Wniebowzięcia NMP Szymonka
Katarzyna Cybul, panna, par. tut.


 
«« start « poprz. 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1081 - 1085 z 1142
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach