Nasz Facebook

Facebook naszej Parafii - kliknij. Na stronie Facebook transmitowane są na żywo Msze Św.

Statystyka

Odwiedza nas 4 gości
od 28 września 2006 odwiedzono nas 7472473 razy
50-lecie kanonizacji św. Wincentego Pallottiego
Pallotyńskie Spotkania Młodych
Fundacja Misyjna Salvatti.pl
Start
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 31 sierpnia 2008 roku
 • Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty, rozpoczynających nowy rok szkolny o godz. 17.30!
 • Bardzo dziękujemy mieszkańcom Placu Wolności z bloku nr 7 za tak sprawne posprzątanie w dniu wczorajszym naszego kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 06 września, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców Placu Wolności ze wszystkich innych domów.
 • Jutro w poniedziałek, 1 września, zapraszamy na Mszę Świętą o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, rozpoczynającą nowy rok szkolny, na godz. 8.00! Spowiedź od 7.30.
 • Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie, w skład którego wchodzą: Przedszkole Samorządowe w Rynie, Szkoła Podstawowa im. Bojowników o Polskość Warmii i Mazur w Rynie oraz Publiczne Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Rynie, informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009 dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, odbędzie się 1 września br., o godz. 9.00 na placu przy Szkole Podstawowej w Rynie.
 • Jutro mija już 69 lat od wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach  i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie  w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W piątek, 5 września, odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Spowiedź dzieci od godz. 16.30, natomiast młodzieży i dorosłych od godz. 17.00. W sobotę, 6 września, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 • W przyszłą niedzielę, 7 września, poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z Zerówki i Pierwszakom odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 10.30. Natomiast spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 • Przypominamy, że 8 września, w poniedziałek będziemy obchodzić Święto Narodzenia NMP (M. B. Siewnej) i tradycyjnie już Dożynki Parafialne. Bardzo proszę poszczególne wioski o przygotowanie wieńców dożynkowych, które zostaną poświęcone na Mszy Świętej Odpustowej o godz. 18.00.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Jadwidze Gers za nieustanną troskę o szaty liturgiczne, Pani Krystynie Kicia i Marii Masłowskiej za opiekę nad ogrodem, Panu Mieczysławowi Just za dbanie o to, aby na Plebanii nie zabrakło miodu, Pani Wandzie Trawa za przyniesione dary. Bóg zapłać!
 • Komunikat KS. Bpa Ordynariusza o zbiórce do puszek na Ukrainę i Gruzję.

Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy wspaniałego niedzielnego wypoczynku oraz wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu...
 
Pallotyńskie Spotkanie Młodych
Pallotyńskie Spotkanie MłodychPallotyńskie Spotkanie Młodych
Ołtarzew, 29 - 30. 08. 2008

Piątek
11.00    Rozpoczęcie - zawiązanie wspólnoty
11.30    Razem za Jezusem - sceniczne prezentacje
13.00    Obiad
14.30    Warsztaty tematyczne
                (do wyboru między innymi: taniec; jak dzielić się wiarą dzisiaj;
                być liderem wspólnoty; gry komputerowe;
                seks jest zbyt fajny, by uprawiać go przed ślubem)
17.00    Koncert Seminaryjnego zespołu A+I+D+G
18.00    Kolacja
19.00    Konferencja
20.00    Koncert Full Power Spirit
21.30    Nabożeństwo uwielbienia (możliwość skorzystania z sakramentu pokuty)

Sobota
08.00    Medytacja poranna
08.45    Śniadanie
09.45    Razem za Jezusem - świadectwa
11.30    Eucharystia (pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza), rozesłanie
13.00    Obiad
 
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 24 sierpnia 2008 roku
 • Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy zewnętrzną Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, gdyż taki tytuł nosi nasz kościół. Słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych głosi Pallotyn z Ostrołęki Ks. Piotr Pieczatowski SAC, rekolekcjonista. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie zbierał do puszek ofiary na budowę kościołów Pallotyńskich. Za wszelkie złożone pieniężne ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Traugutta, Zielonej i Lipowej za posprzątanie w dniu wczorajszym naszego kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 30 sierpnia, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców Placu Wolności z bloku nr 7.
 • We wtorek, 26 sierpnia, Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza Święta dodatkowa o godz. 10.30.
 • W środę, 27sierpnia, Caritas Parafialny będzie wydawał w salce dary osobom, znajdującym się na liście Caritasu, o godz. 15.30.
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej Parafii Fundację Obrony Życia SOS, której założycielem jest Ks. Pallotyn Ryszard Halwa SAC. Po Komunii Świętej przedstawiciel Fundacji skieruje do nas kilka słów i przed kościołem będzie możliwość otrzymania materiałów o obronie życia poczętego i o pomocy Matkom.
 • Przypominamy, że 8 września, w poniedziałek będziemy obchodzić Święto Narodzenia NMP (M. B. Siewnej) i tradycyjnie już Dożynki Parafialne. Bardzo proszę poszczególne wioski o przygotowanie wieńców dożynkowych, które zostaną poświęcone na Mszy Świętej Odpustowej o godz. 18.00.

Wszystkim Parafianom i Gościom, przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy samych słonecznych dni, wspaniałego i zdrowego wypoczynku nad wodą oraz wielu łask Bożych w tym ostatnim tygodniu wakacji...

Zapowiedzi przedślubne:
Dawid Gałas, kawaler, par. tut.
Adrianna Banaszkiewicz, panna, par. Opatrzności Bożejw Sterławkach Wielkich                   
Zapowiedź II...
 
XX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 17 sierpnia 2008 roku
 • NMP Królowa PolskiDzisiaj Msza Święta w intencji Jubilatów, którzy w miesiącu sierpniu zawarli sakramentalny związek małżeński, o godz. 12.00.
 • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Polnej i Krzywej za posprzątanie w dniu wczorajszym naszego kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 23 sierpnia, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Traugutta, Zielonej i Lipowej.
 • W sierpniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi - Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.
 • W środę, 20 sierpnia, wspominamy Świętego Bernarda z Clairvaux, Opata Cystersów i Doktora Kościoła. Był wielkim myślicielem, teologiem i mistykiem; nazywano go „wyrocznią Europy”.
 • W czwartek, 21 sierpnia, wspominamy Świętego Papieża Piusa X, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przyjmowaniu Komunii Świętej i pozwalający dzieciom na wcześniejszą  Komunię Świętą. Nazwano go „papieżem dzieci”.
 • W piątek, 22 sierpnia, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Ją za swoją Królową. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Króla Wszechświata – Jezusa Chrystusa.

Wszystkim Parafianom i Gościom, przebywającym na wakacjach  życzymy samych słonecznych dni, wspaniałego i zdrowego wypoczynku nad wodą oraz wielu łask Bożych...

Zapowiedzi przedślubne:
Arkadiusz Paweł Kuczyński, kawaler,
par. Św. Stanisława BM i Niepokalanego Serca Maryi w Rudzie - Hucie
Aneta Mieczkowska, panna, par. tut.
Zapowiedź II...
Mirosław Żelazek, kawaler, par. tut.
Anna Czarkowska, panna, par. Wniebowzięcia NMP w Szczytnie
Zapowiedź II...
Dawid Gałas, kawaler, par. tut.
    Adrianna Banaszkiewicz, panna, par. Opatrzności Bożej  w Sterławkach Wielkich
Zapowiedź I...
 
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 10 sierpnia 2008 roku
 • Wniebowzięcie NMP, Pietro Perugino, Galleria degli Uffizi, FlorencjaDzisiaj w naszym kościele gościmy Pana Zbigniewa Kaczmarka, aktora   teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna, który pragnie ubogacić nas modlitwą poetycką: „Maryja Królową Naszego Narodu”. Zawsze poezja należała do działu kultury człowieka, który chciał wyrazić słowami transcendencję i uwielbienie Stwórcy. Dlatego dziś nie będzie kazania,  a na Dziękczynienie po Komunii Świętej wystąpi Pan Zbigniew.
 • Dzisiajsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Zamiejskiej za posprzątanie          w dniu wczorajszym naszego kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! Bardzo ubolewamy nad faktem, że nie było nikogo z ulicy Brzozowej. Czyżby wszyscy wyjechali na wakacje, a może tam już nie ma katolików? W przyszłą sobotę, 16 sierpnia, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Polnej i Krzywej.
 • W środę, 13 sierpnia, kolejna rocznica Objawień Fatimskich. Porządek uroczystości przedstawia się następująco: o godz. 17.30 – Różaniec, o godz. 18.00 – Msza Święta i po niej procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
 • W piątek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana w Polsce świętem Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Poświęcenie przyniesionych wianków po każdej Mszy Świętej. O godz. 10.30 odprawiona zostanie Msza Święta za wszystkich dobroczyńców i współorganizatorów Festynu Parafialnego. W tym dniu tradycyjnie sięgamy pamięcią do naszej historii, by wspomnieć „Cud nad Wisłą” z 1920 roku i świętować Dzień Wojska Polskiego. Z tej racji o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem dowództwa, żołnierzy Kompanii Honorowej i sztandaru 122 Brygady Remontowej z Giżycka. Fundatorem tegoż sztandaru, dwa lata temu, była społeczność Rynu, a Chrzestnymi Pani Ewa Jocz i Pan Andrzej Dowgiałło.
 • Również 15 sierpnia, Ks. Proboszcz Wojciech zaprasza na Odpust do Szymonki. Suma odpustowa o godz. 12.00, a po niej Festyn Parafialny od godz. 13.15. Przewidziany jest występ zespołu „Leyenda” z Peru.
 • W przyszłą niedzielę, 17 sierpnia, zapraszamy wszystkich Jubilatów, którzy w miesiącu sierpniu zawierali sakrament małżeństwa na Mszę Święta o godz. 12.00.
 • Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi w Augustowie organizują 5 dniowy odpoczynek modlitewno-formacyjny dla dziewcząt, które pragną poznać drogę swego powołania. Rozpoczęcie 23 sierpnia (sobota) – zakończenie 28 sierpnia (czwartek). Zgłaszenia w zakrystii.

Wszystkim Parafianom i Gościom, przebywającym na wakacjach  życzymy samych słonecznych dni, wspaniałego i zdrowego wypoczynku nad wodą oraz wielu łask Bożych...

Zapowiedzi przedślubne:
Tomasz Marcin Bogusz, kawaler, par. Św. Królowej Jadwigi w Bystrym
Emilia Maria Gorlaga, panna, par. tut.
Zapowiedź II...
Arkadiusz Paweł Kuczyński, kawaler, par. Św. Stanisława BM i Niepokalanego Serca Maryi w Rudzie-Hucie
Aneta Mieczkowska, panna, par. tut.
Zapowiedź I...
Mirosław Żelazek, kawaler, par. tut.
Anna Czarkowska, panna, par. Wniebowzięcia NMP w Szczytnie
Zapowiedź I...
 
«« start « poprz. 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1051 - 1055 z 1138
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach