Nasz Facebook

Facebook naszej Parafii - kliknij. Na stronie Facebook transmitowane są na żywo Msze Św.

Statystyka

od 28 września 2006 odwiedzono nas 6706494 razy
50-lecie kanonizacji św. Wincentego Pallottiego
Pallotyńskie Spotkania Młodych
Fundacja Misyjna Salvatti.pl
Start
Dzień Nauczyciela 2007
Dzień Nauczyciela 2007Dzień Nauczyciela 2007Podobnie, jak w poprzednich latach, po Mszy Świętej uczciliśmy poczęstunkiem Dzień Nauczyciela. Na parafialną plebanię zostali zaproszeni nauczyciele ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Przedszkola Samorządowego. W miłej atmosferze goście skosztowali ciast i innych wypieków.
 
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 14 października 2007 roku
 • Dzisiaj VII Dzień Papieski, po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 • Dzisiaj Msza Święta i spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców o godz. 15.00. Obecność obowiązkowa!
 • Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Przypominamy, że w tym miesiącu za publiczne wspólne odmawianie części Różańca Świętego można uzyskać odpust zupełny.
 • Dziękujemy mieszkańcom z ul. Świerczewskiego nr 49 za tak  liczne przybycie i przygotowanie kościoła na niedzielną Eucharystię oraz za złożone ofiary na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać!  W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Świerczewskiego nr 51.
 • Dzisiaj przypada Dzień Nauczyciela. Z tej racji zapraszamy wszystkich nauczycieli zarówno pracujących czynnie jak i emerytowanych oraz pracowników Oświaty na Mszę Świętą i  spotkanie w poniedziałek, 15 października, o godz. 18.00. Życzymy wszystkim pedagogom i wychowawcom błogosławieństwa Bożego, nieustannych sukcesów wychowawczych, jak najzdolniejszych dzieci i ludzi młodych, wspaniałego zdrowia, dużo cierpliwości i nieustannej wdzięczności ze strony wychowanków i ich rodziców. Bóg Wam zapłać za wszelki podejmowany i niejednokrotnie niedoceniany trud włożony w wychowanie młodego pokolenia.
 • We wtorek, 16 października, przypada 29. rocznica wyboru Sługi Bożego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji dziękczynnej za Jego posługę i o rychłą beatyfikację Ojca Świętego.  
 • W przyszłą niedzielę, 21 października, w Kościele Katolickim obchodzimy 81. Światowy Dzień Misyjny.
 • Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. Od przyszłej niedzieli będą wyłożone kartki na wypominki i na masze święte listopadowe w intencji naszych zmarłych. Będzie możliwość wzięcia kartek, wyraźnego wpisania imion polecanych modlitwom zmarłych i przyniesienia ich do kościoła. Zadbajmy o to, aby nie było takich osób zmarłych, za które się nikt nie modli. 
Parafianom i wszystkim gościom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.
Szczęść Boże!
 
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 7 września 2007 roku
 • Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 • Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.
 • Dziękujemy mieszkańcom z ulicy Świerczewskiego nr 47 za przygotowanie kościoła na niedzielną Eucharystię oraz za złożone ofiary na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać!  W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Świerczewskiego 49.
 • W sobotę, 13 października, ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec o godz. 17.30, Msza Święta o godz. 18.00, po niej procesja wokół kościoła z figurką Matki Bożej Fatimskiej, zakończona Apelem Jasnogórskim.
 • 5.W związku z Jubileuszem, chciałbym serdecznie podziękować za okazaną pomoc: Pani Ewie Jocz, Panom Andrzejowi Dowgiałło i Janowi Budnemu za sponsoring kolacji na zamku, Panu Jarosławowi Guz i jego firmie za wykonanie rampy scenicznej, Panu Andrzejowi Kłos, Panu Piotrowi Winiarzowi, Państwu Danucie i Markowi Modzelewskim, Panu Jerzemu Gryniewiczowi, Panu Sławomirowi Krawczykowi, Panu Krzysztofowi Jarosz za prowadzenie zabawy, przedstawicielom Ochotniczej Ryńskiej Straży Pożarnej oraz wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie i przebieg Uroczystości. 
 • Zapraszamy rodziców i dzieci komunijne na Mszę świętą i spotkanie w przyszłą niedzielę, 14 października, o godz. 15.00. Obecność obowiązkowa.
 • W przyszłą niedzielę, 14 października, przypada Dzień Nauczyciela. Z tej racji zapraszamy wszystkich nauczycieli zarówno pracujących czynnie jak i emerytowanych na Mszę Świętą i  spotkanie w poniedziałek, 15 października, o godz. 18.00.
Gościom i Parafianom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże!
 
Jubileusz 50-lecia posługi Księży Pallotynów w Rynie
Księża gościeKsięża gościeDnia 29 września br. w parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie odbyły się obchody jubileuszu 50-lecia pracy i obecności Księży Pallotynów w Rynie. W roku 1957 Ks. Bp Tomasz Wilczyński powierzył opiekę nad  parafią Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego.
Samodzielna parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP została utworzona w 1962 roku i przydzielona do Dekanatu Giżyckiego pod wezwaniem Św. Szczepana Męczennika. rozpoczęcie uroczystej Mszy ŚwiętejUroczysta Msza ŚwiętaUroczystości rozpoczęły się wspólną modlitwą dziękczynną w kościele  parafialnym o godz. 10.00. Później Ks. Proboszcz Sylwester Fiećko SAC powitał przybyłych gości i przedstawił rys historyczny obecności Pallotynów w Rynie. Następnie głos zabrali: Ks. Jan Neumann - duszpasterz wspólnoty ewangelicko - augsburskiej w Rynie, Burmistrz Miasta i Gminy Ryn - Józef Karpiński, który wręczył pamiątkową tablicę z tej okazji, Ks. Marian Wietrzyński SAC - najstarszy spośród przybyłych Pallotynów, pracujących kiedyś w parafii w Rynie, Ks. Wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Króla Czesław Parzyszek SAC. Od godz. 14.00 rozpoczęła się wspólna zabawa przed kościołem z udziałem parafian i przybyłych Księży Pallotynów.
Wystąpienie J. E. Ks. Bp Jerzego Mazura SVD Centralnym punktem obchodów o godz. 18.00 była Eucharystia, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił  J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur SVD . Podczas Mszy Świętej śpiewał chór Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego z Olsztyna, pod dyrekcją Benedykta Błońskiego. Została także poświęcona tablica upamiętniająca 100-lecie obecności Pallotynów na ziemiach polskich. Chór po Mszy  Świętej w ramach koncertu zaśpiewał jeszcze kilka pieśni. Obecny był również Rektor Uniwersytetu Prof. Dr hab. Ryszard Górecki - senator RP, który wręczył pamiątkowy medal z okazji 50-lecia posługi Księży Pallotynów w Rynie. Następnie zaproszeni goście udali się na uroczystą kolację na zamek w Rynie. Pragnę podziękować Bogu za piękną pogodę, za obecność J. E. Biskupowi Ordynariuszowi Diecezji Ełckiej Jerzemu Mazurowi SVD, Ks. Prowincjałowi Czesławowi Parzyszkowi SAC, wszystkim przybyłym kapłanom pallotyńskim, pracującym kiedyś w Rynie: Ks. Marianowi Wietrzyńskiemu, Ks. Adamowi Sławińskiemu, Ks. Bogusławowi Bogdanowi, Ks. Arturowi Churze, Ks. Marianowi Łagodowi, również Pallotynom, którzy  stąd  pochodzą:wręczenie pamiątkowego medalu Uroczysta kolacja w Hotelu Zamek RynKs. Mirosławowi Dragielowi i Ks. Jackowi Smykowi oraz kapłanom z Dekanatu na czele z Ks. Dziekanem Zdzisławem Mazurem, wszystkim przybyłym gościom i naszym dobroczyńcom: Ewie Jocz, Janowi Budnemu, Andrzejowi Dowgiałło oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknych obchodów. Bóg zapłać! Do spotkania zatem na kolejnym Jubileuszu, oby tak wspaniałym i udanym jak już przeżyty! Szczęść Boże!
Ks. Proboszcz Sylwester Fiećko SAC

W naszej galerii dostępny jest również fotoreportaż z jubileuszu, zapraszamy!
 
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 30 września 2007 roku
 • Dzisiaj Rejonowe Koło Pszczelarzy w Rynie zaprasza ma Mszę świętą dziękczynną z okazji 30-lecia swojej działalności o godz. 10:30.
 • Od jutra rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc Matki Bożej Różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
 • Dziękujemy za  liczne przybycie mieszkańcom z ulicy Świerczewskiego nr 45 A oraz za złożone ofiary na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać!  W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Świerczewskiego 47.
 • W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy Świętych oraz w piątek od godz. 16.00. Chorych w domach, jak zwykle nawiedzimy od godz. 8.00. W sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 20.00.
 • W związku z przeżytym w dniu wczorajszym w naszej parafii Jubileuszem 50-lecia obecności Księży Pallotynów w Rynie, chciałbym serdecznie podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałych obchodów tej Uroczystości. Nie uda mi się wymienić wszystkich po imieniu, bo trwałoby to zbyt długo i lista nie miałaby końca! Za wszelki sponsoring, wszelką pomoc materialną, przyniesione wypieki, zaangażowanie w modlitwę i zabawy na placu podczas biesiady składam serdeczne podziękowania - Bóg zapłać. Żal tylko, że pomimo tak pięknej pogody, którą ofiarował na Bóg i tak licznie ponawianych zaproszeń, tak niewielu skorzystało z okazji do wspólnego świętowania. Oby w Dzień Ostateczny było lepiej! 
Gościom i Parafianom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże!
 
«« start « poprz. 211 212 213 214 215 216 217 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1051 - 1055 z 1085
© 2023 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach