Start arrow Wszystkie publikacje arrow XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 07 września 2008 roku
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 07 września 2008 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiaj poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych  uczniom klas Pierwszych na Mszy Świętej o godz. 10.30. Spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  • Bardzo dziękujemy mieszkańcom Placu Wolności za posprzątanie        w dniu wczorajszym kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 13 września, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. A. Nowickiego ze strony parzystej.
  • Jutro w poniedziałek, 08 września, obchodzimy jedno z najstarszych Świąt Maryjnych: Narodzenia NMP, zwane u nas Świętem Matki Bożej Siewnej oraz Odpust i Dożynki w naszej Parafii. Dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00. Głównej Mszy Świętej Odpustowej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Ks. Kapelan Garnizonu Giżyckiego Pułkownik Jerzy Niedbała. W trakcie Mszy Świętej poświęcenie wieńców dożynkowych oraz ziarna siewnego i nasion. Po Mszy Świętej uroczysta procesja wokół kościoła.
  • W piątek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papież Innocenty XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski.
  • W sobotę, 13 września, Dzień Fatimski. Uroczystości rozpoczniemy Mszą Świętą z kazaniem o godz.18.00, po niej Nabożeństwo Maryjne     i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, część Różańca Świętego, zakończenie Apelem Jasnogórskim w kościele.
  • W przyszłą niedzielę, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Bardzo prosimy o odnowienie i ozdobienie przydrożnych krzyży.
  • Również w przyszłą niedzielę Dożynki Gminne w Krzyżanach. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 13.15, po niej festyn    i wspólna zabawa. Zachęcamy do zrobienia wieńców dożynkowych, które wezmą udział w konkursie.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom: Irenie Chojnowskiej, Annie Prościewicz, Irenie Serafińskiej, Marii Masłowskiej, panu Wawrzyńcowi Chojnowskiemu i panu Kazimierzowi Lemańskiemu za posprzątanie terenu wokół kościoła na Nasz Odpust. Pani Wandzie Trawa, pani Jadwidze Balejko, pani Annie Prościewicz oraz pani Marii Masłowskiej za przyniesione dary na Odpust. Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy wspaniałego niedzielnego wypoczynku oraz wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach