Start arrow Wszystkie publikacje arrow NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ ROK B
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ ROK B PDF Drukuj Email
  • Dzisiaj poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.
  • Dzisiaj Rada Rodziców naszego Gimnazjum przed każdą Mszą Świętą przed kościołem rozprowadza palmy, zbierając na Fundusz Młodzieży Gimnazjum.
  • Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym  o godz. 17.15.
  • W Wielką Środę, 01 kwietnia, spotkanie Rodziców i Rodziców Chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w Wielkanoc, o godz. 19.00.
  • W Wielki Czwartek, 02 kwietnia, rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, czyli trzy święte dni, w których wspominamy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Zbawiciela. W katedrze Św. Wojciecha w Ełku, Msza Święta Krzyżma o godz. 10.00. Tego dnia rano nie sprawuje się Mszy Świętej w parafiach. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, podczas której przeżywać będziemy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa w naszym kościele o godz. 19.00! Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia, tzw. „Ciemnicy”i Adoracja do godz. 22.00.
  • Wielki Piątek Męki Pańskiej jest dniem, w którym wspominamy Mękę i Śmierć Chrystusa na Krzyżu. Jedyny dzień w roku kalendarzowym, kiedy nie sprawuje się Mszy Świętej. O godz. 18.30 Droga Krzyżowa dla Wszystkich Wiernych. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00! Za udział w Adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie Liturgii, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. O godz. 21.30 odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. Zakończenie Adoracji o godz. 24.00. Przypominamy, że jest to dzień ścisłego postu i całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych.
  • Wielka Sobota jest dniem wielkiej ciszy. Oblubieniec spoczywa w grobie. Również tego dnia święci się pokarmy na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w Rynie od godz. 09.00 do godz. 13.00, co pół godziny. Zachęcamy w tym czasie do Adoracji Zbawiciela, leżącego w grobie, która potrwa do Wigilii Paschalnej. Rozpoczęcie Liturgii Światła w Wielką Sobotę, 04 kwietnia, o godz. 20.00! Przynosimy ze sobą świece, zabezpieczone uprzednio przed kapaniem wosku.
Poświęcenie pokarmów na wioskach w Wielką Sobotę;
godz. 09.00    - Szczerzbowo i Mierzejewo
           09.15     - Słabowo i Sądry
           09.30    - Krzyżany i Wejdyki
godz. 10.00     - Rybical
           10.30    - Ławki (kaplica)
godz. 10.00    - Canki
           10.10    -Bachorza
           10.20    - Tros
           10.30    - Skop
           10.40    - Monetki (kaplica)
godz. 11.00    - Knis
           11.15    - Mleczkowo
           11.30    - Głąbowo.

  • Zapraszamy serdecznie do udziału w Rezurekcji w Niedzielę, 05 kwietnia, o godz. 06.00. Kolejne Msze Święte będą o godz. 10.00 i 12.00. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00.
  • Dziękujemy bardzo mieszkańcom Placu Wolności za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej Eucharystii oraz za złożone ofiary na kwiaty. Bóg zapłać! W sobotę, 04 kwietnia, zapraszamy mieszkańców ul. Al. Nowickiego ze strony nieparzystej, na godz. 13.30.
  • W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz zakupić świecę Caritas w ramach akcji „Kromka chleba” w cenie 6 złotych.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy wszelkich potrzebnych łask oraz obfitego Bożego błogosławieństwa oraz zachęcamy do czynnego udziału w Triduum Paschalnym. Bez zanurzenia się w Dni Męki Pańskiej, trudno będzie znaleźć radość Wielkanocnego Poranka...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach