Start arrow Wszystkie publikacje arrow UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA ROK B - 25 GRUDNIA 2014 roku
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA ROK B - 25 GRUDNIA 2014 roku PDF Drukuj Email
  • UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIADzisiaj Chrzty Święte będą udzielane podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Mszy Świętej o godz. 18.00 nie będzie!
  • W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, w Święto Świętego Szczepana, Pierwszego Męczennika, taca będzie zbierana na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku oraz będzie czytany List Księdza Rektora tejże uczelni. Z racji Oktawy Narodzenia Pańskiego post w tym dniu nie obowiązuje.
  • W sobotę, 27 grudnia, Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Zgodnie ze zwyczajem celebrujemy obrzęd błogosławienia wina.
  • W sobotę, 27 grudnia, do przygotowania naszego kościoła na niedzielną Eucharystię, zapraszamy mieszkańców Ławek Małych, na godz. 09.00.
  • W niedzielę, 28 grudnia, Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W naszej parafii będziemy świętować Jubileusze Małżeńskie. Małżonków obchodzących w tym kończącym się roku kalendarzowym 25–lecie wspólnego pożycia (srebrne gody), zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 10.00; natomiast Złotych Jubilatów (50-lecie) i dłuższych stażem małżeńskim zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00. Czekamy do soboty na potwierdzenie obecności tych, którzy być może się jeszcze namyślili, aby wspólnie świętować tak ważny Jubileusz. 
  • Jest już tradycją, że co roku choinki do naszego kościoła ofiarowują Państwo Janina i Władysław Matysiakowie. Za ten wspaniały gest składamy gorące podziękowanie: Bóg zapłać! Dziękujemy także Drogim Strażakom pod wodzą Pana Andrzeja Mieczkowskiego za transport i montaż choinek w kościele; dziękujemy również za ubranie choinek i zrobienie szopki Panu Henrykowi Obońskiemu wraz z córeczką Agatką, Kochanej Młodzieży: Monice Gryniewicz, Agnieszce Żelazek, Paulinie Marciniak, Markowi Lenczewskiemu i Wojciechowi Winiarzowi. Bóg zapłać! Dziękujemy też Pani Marioli Bielskiej za przygotowanie ołtarza. Największe podziękowania należą się Księdzu Dariuszowi za sprawne czuwanie nad całością dzieła, które cieszy i raduje nasze serca. Bóg zapłać!
  • Od poniedziałku, 29 grudnia, rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Od godz. 09.00 rozpoczniemy kolędę w Skopie. Porządek na następne dni zostanie podany w niedzielę!

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom niech Nowo Narodzone Dziecię obficie błogosławi a Matka Najświętsza i Święty Józef, Opiekun Małego Jezusa, otoczą Swoją opieką...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach