Start arrow Wszystkie publikacje arrow UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA ROK A - 25 GRUDNIA 2013 roku
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA ROK A - 25 GRUDNIA 2013 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiaj Chrzty Święte będą udzielane podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Mszy Świętej o godz. 18.00 nie będzie!
  • W Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, Święto Świętego Szczepana, Pierwszego Męczennika. Taca będzie zbierana na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku oraz będzie czytany List Księdza Rektora tejże uczelni.
  • W piątek, 27 grudnia, Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia  z racji Uroczystości Oktawy Bożego Narodzenia post nie obowiązuje.
  • W sobotę, 28 grudnia, Święto Świętych Młodzianków Męczenników i Dzień modlitw w intencji Dzieci Nienarodzonych.
  • W sobotę, 28 grudnia, aby przygotować nasz kościół do niedzielnej Eucharystii, zapraszamy mieszkańców ul. T. Kościuszki ze strony nieparzystej, na godz. 09.00.
  • W niedzielę, 29 grudnia, Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W naszej parafii będziemy świętować Jubileusze Małżeńskie. Małżonków obchodzących w tym kończącym się roku kalendarzowym 25–lecie wspólnego pożycia (srebrne gody), zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 10.00; natomiast Złotych Jubilatów (50-lecie) i dłuższych stażem małżeńskim zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00.
  • Jak co roku serdecznie dziękujemy Państwu Janinie i Władysławowi Matysiakom za ofiarowanie choinek do naszego kościoła, Panom Arkadiuszowi Kuczyńskiemu,  Bogdanowi Mikoszy i Grzegorzowi Marciniakowi za transport, a Drogim Strażakom: Andrzejowi Mieczkowskiemu, Aleksandrowi Mikoszy, Karolowi Zawrotnemu, Marcinowi Mścichowskiemu za ustawienie ich w kościele. Szczególne podziękowanie Młodzieży: Monice Gryniewicz, Agnieszce Żelazek, Paulinie Marciniak, Mateuszowi Kłosowi, Mateuszowi Cabanowi, Rafałowi Perzanowi i Michałowi Ćwikowi za udekorowanie choinek i zrobienie szopki. Dziękujemy także Pani Marioli Bielskiej za przygotowanie ołtarza. Największe podziękowania należą się Księdzu Dariuszowi za sprawne czuwanie nad całością dzieła, które cieszy oczy i raduje nasze serca. Bóg zapłać!   
  • Od piątku, 27 grudnia, rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską – Kolędę.
Porządek kolędy od godz. 09.00:
27.12.2013 r. (piątek) – Monetki;
30.12.2013 r. (poniedziałek) – Ławki: Wieś, Kolonia i Bloki PGR; Siejkowo; Ryńskie Pole; Ryński Dwór i domy przy kaplicy w Ławkach; Mioduńskie; Ławki Małe i Pałac Zakładu Rolnego.

Zapowiedzi przedślubne:
Paweł Kaźmierski, kawaler, parafia tutejsza
Iwona Maria Gogól, panna, par. p. w. Świętego Klemensa w Trzemeśnii
Zapowiedź II...

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom niech Nowo Narodzone Dziecię obficie błogosławi a Matka Najświętsza i Święty Józef, Opiekun Małego Jezusa, otoczą Swoją opieką...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach