Start arrow Wszystkie publikacje arrow I NIEDZIELA ADWENTU ROK C - 02 GRUDNIA 2012 roku
I NIEDZIELA ADWENTU ROK C - 02 GRUDNIA 2012 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Misyjną. Gościmy przedstawicieli Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego z Ząbek. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem będą oni zbierali ofiary do puszek na Misje oraz będzie możliwość nabycia różnych pozycji książkowych na temat Misji.
  • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent – Okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Roraty od poniedziałku do czwartku o godz. 07.00, natomiast w piątek i w sobotę o godz. 08.00.
  • Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  • W tym tygodniu Pierwszy Czwartek i Piątek Miesiąca. Chorych w domach odwiedzimy jak zwykle w piątek od godz. 08.00. Spowiedź wg planu rekolekcji.
  • W dniach od 07 do 09 grudnia odbędą się Rekolekcje Adwentowe, które będzie prowadził Ks. Pallotyn Józef Olejko SAC z Hodyszewa. Plan Rekolekcji jest wywieszony w kościele. Msze Święte poranne w czasie rekolekcji rozpoczynają  się o godz. 08.00. Istnieje możliwość zamówienia intencji w czasie dodatkowych Mszy Świętych. Zwracamy się też o pomoc w godnym podjęciu Księdza Rekolekcjonisty oraz Księży Spowiedników. Za wszelką okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.
  • Dziękujemy bardzo mieszkańcom Szczerzbowa i Słabowa oraz przedstawicielom Parafialnego Caritas za przygotowanie naszego kościoła na niedzielną Eucharystię. Bóg zapłać! W sobotę, 08 grudnia, zapraszamy mieszkańców Sądr i Mierzejewa, na godz. 11.00.
  • W sobotę, 08 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na fundusz zapomogowy dla parafii w potrzebie.
  • W przyszłą niedzielę, 09 grudnia, Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to najstarsza inicjatywa Caritas. Zgodnie z tradycją, Caritas Diecezji Ełckiej rokrocznie, w Okresie Adwentu przeprowadza najbardziej znaną w kraju, ekumeniczną akcję rozprowadzania świec, których obecność na wigilijnym stole stała się tradycją w wielu polskich domach. Zapalone świece mają przypominać o dzieciach zaniedbanych, ubogich, pozostawionych samym sobie, którym w szczególny czas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia brakuje rodzinnego ciepła. Fundusze zebrane przy rozprowadzaniu świec, Caritas wykorzystuje w ciągu roku na pomoc dzieciom poprzez organizowanie wakacji i zimowisk, dożywianie, edukację, rehabilitację itp.. W tym roku również zachęcamy do nabywania świec wigilijnych, przez co włączmy się we wspólne dzieło niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom. Koszt jednej świecy to 6 zł.

Zapowiedzi przedślubne:
Kamil Smoliński, kawaler, par. p. w. Świętego Mikołaja w Mikołajkach
Daria Kurcewicz, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź II...
Piotr Góra, kawaler, par. p. w. Opatrzności Bożej w Zamościu
Katarzyna Burzyńska, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź I...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach