Start arrow Wszystkie publikacje arrow XXI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B - 26 SIERPNIA 2012 roku
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B - 26 SIERPNIA 2012 roku PDF Drukuj Email
UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ
UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

  • Dzisiaj w Polsce przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz ofiar kataklizmów. Do najbardziej poszkodowanych z powodu gwałtownych żywiołów: wichru, gradobicia i ulewnego deszczu należą mieszkańcy parafii Bargłów Kościelny w rejonie augustowskim. Za wszelką ofiarność i życzliwość serdeczne Bóg zapłać!
  • W poniedziałek, 27 sierpnia, Wspomnienie Świętej Moniki.
  • We wtorek, 28 sierpnia, Wspomnienie Świętego Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • W środę, 29 sierpnia, Wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. 
  • W piątek, 31 sierpnia, Dzień Solidarności i Wolności.
  • W sobotę, 01 września, Wspomnienie Błogosławionej Bronisławy Dziewicy oraz Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00. W tym dniu przypada również 73. rocznica wybuchu II Wojny Światowej.
  • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ulicy Konrada Wallenroda za posprzątanie kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W sobotę, 01 września, zapraszamy mieszkańców ul. T. Kościuszki ze strony nieparzystej, na godz. 09.00. Również bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym paniom z Zespołu Caritas: Barbarze Świder, Elżbiecie Mikosza, Monice Zajdel, Ewie i Bożenie Porębskim, Agnieszce Kosińskiej, Ewelinie Kowalewskiej, Elżbiecie Rydzewskiej, Irenie Chojnowskiej, które troszczą się o piękno terenu wokół naszego kościoła. Bóg zapłać! 
  • W kolejną sobotę, 08 września, Uroczystość MB Siewnej, odpust parafialny i Dożynki Gminne w Słabowie. Rozpoczną się one Mszą Świętą o godz. 14.00 na placu przy dawnej szkole. Serdecznie zapraszamy!

Zapowiedzi przedślubne:
Marcin Ruszczyk, kawaler, parafia tutejsza
Joanna Jawoszek, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź I...

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego, zdrowia, pogody ducha i obfitego Bożego błogosławieństwa...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach