Start arrow Wszystkie publikacje arrow V NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B - 05 LUTEGO 2012 roku
V NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B - 05 LUTEGO 2012 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  • Dzisiaj Grupa artystyczna Anima, po kierownictwem Księdza Dariusza, zaprasza do naszego kościoła na „Jasełka z Humorem”, na godz. 16.00.
  • W poniedziałek, 06 lutego, Wspomnienie Świętego Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników.
  • W piątek, 10 lutego, Wspomnienie Świętej Scholastyki, Dziewicy, bliźniaczej siostry Świętego Benedykta.
  • W sobotę, 11 lutego, Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy osoby chore, w podeszłym wieku, niepełnosprawne na dodatkową Mszę Świętą o godz. 10.00, w czasie której osobom w potrzebie udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych.
  • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Kopernika z bloku nr 13 za posprzątanie naszego kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W sobotę, 11 lutego, zapraszamy mieszkańców ul. Mazurskiej z bloku nr 1, na godz. 11.00.
  • W przyszłą niedzielę, 12 lutego, Msza Święta w intencji Jubilatów, którzy swój związek małżeński zawierali w miesiącu lutym, o godz. 12.00.
  • W przyszły wtorek, 14 lutego, spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskieji Parafialnej Rady Ekonomicznej o godz. 19.00.
  • Pielgrzymka Rodzin naszej diecezji do Mediolanu...(odczytać zachętę). Informacje są też wydrukowane w lutowym numerze miesięcznika Martyria.
  • Apel Wojewody: W obliczu długotrwałego utrzymywania się niekorzystnych warunków atmosferycznych, istotna jest szybkość reakcji oraz działalność zmierzająca do niwelowania zagrożeń utraty życia i zdrowia osób szczególnie na nie narażonych. Konieczna jest wzmożona aktywność służb publicznych oraz wprowadzenie lokalnych patroli monitorujących obszary parków, ogródków działkowych, a także miejsc i budynków opustoszałych, które w okresie zimy wykorzystywane są jako przejściowe lokum. Istotnym działaniem jest kontynuowanie akcji upowszechniania danych teleadresowych placówek świadczących pomoc na rzecz osób bezdomnych i ubogich oraz ścisła współpraca ze środkami masowego przekazu w celu zwiększenia stopnia wrażliwości społecznej mieszkańców województwa na sytuacje osób i rodzin, narażonych na skutki trwającej zimy. Pragnę poinformować, iż w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego funkcjonuje bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych o numerze 800 165 320, pod którą osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Aktualny wykaz placówek świadczących pomoc osobom bezdomnym dostępny jest na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pod adresem www.uw.olsztyn.gov.pl.. Wszelkie sygnały o zagrożeniach proszę kierować na numer infolinii lub pod numery alarmowe służb porządkowych i ratunkowych. Jestem przekonany, że dzięki wrażliwości i trosce nas wszystkich o tych, którzy nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków do przetrwania trudnego okresu zimowego, uda się zapobiec wielu ludzkim dramatom.

Zapowiedzi przedślubne:
Adam Sawicki, kawaler, parafia tutejsza
Beata Karolina Bednarczyk, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź II...

Arkadiusz Jagielski, kawaler, parafia tutejsza
Justyna Piątek, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź II...

Niech Nam Wszystkim Bóg błogosławi na czas niedzielnego odpoczynku i na trud pracy w nowym tygodniu...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach