Start arrow Wszystkie publikacje arrow III NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B - 22 STYCZNIA 2012 roku
III NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B - 22 STYCZNIA 2012 roku PDF Drukuj Email
  • 50 lat kanonizacji 1963-2013Dzisiaj rozpoczynamy Pallotyński Rok Jubileuszowy, który będzie trwał do 20 stycznia 2013 roku, z racji świętowania 50-lecia kanonizacji Świętego Wincentego Pallottiego pod hasłem: Pallotti. Świętość dla Apostolstwa. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ks. Marka Pasiuka SAC, przedstawiciela Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego, który skieruje do nas Słowo Boże. Dzisiaj też Dzień Dziadka. 
  • Grupa artystyczna Anima po kierownictwem Księdza Dariusza zaprasza do naszego kościoła na "Jasełka z Humorem" w niedzielę, 05 lutego, na godz. 16.00.
  • We wtorek, 24 stycznia, Wspomnienie Świętego Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła. Również tego dnia na Nabożeństwo Słowa Bożego z racji trwającego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zaprasza Ks. Jan Neumann do kościoła ewangelicko-augsburskiego na godz. 16.00.
  • W środę, 25 stycznia, Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.
  • W czwartek, 26 stycznia, Wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, Biskupów i XII Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
  • W piątek, 27 stycznia, Wspomnienie Błogosławionego Jerzego Matulewicza, Biskupa.
  • W sobotę, 28 stycznia, Wspomnienie Świętego Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła.
  • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Kopernika z bloku nr 7 za posprzątanie naszego kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W sobotę, 28 stycznia, zapraszamy mieszkańców ul. Kopernika z bloku nr 9, na godz. 09.00.
  • Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski stanowczo apeluje o zmianę stanowiska KRRiTV w trwającym procesie koncesyjnym i przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym narusza zasadę pluralizmu oraz równości wobec prawa tym bardziej, że większość mieszkańców naszego kraju to katolicy, którzy powinni mieć zapewniony swobodny dostęp do programów TV Trwam w systemie naziemnej telewizji cyfrowej. Oczekują tego również liczni odbiorcy, w tym wielu chorych i samotnych. Ufamy, że TV Trwam – nadająca od ponad ośmiu lat i wykazująca stabilność finansową – zostanie włączona do systemu telewizji cyfrowej w Polsce. Tyle oświadczenie. Jeżeli ktoś będzie chciał poprzeć ten Apel, to po każdej Mszy Świętej w przedsionku kościoła będą zbierane podpisy.

Niech Bóg Nam Wszystkim błogosławi, a Święty Wincenty zawsze oręduje za Nami...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach