Start arrow Wszystkie publikacje arrow XIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 26 CZERWCA 2011 roku
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 26 CZERWCA 2011 roku PDF Drukuj Email
 • Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę kaplicy i biblioteki w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Ełckiej w Ełku.
 • Dzisiaj po każdej Mszy Świętej przed kościołem zbiórka do  puszek na Fundusz Młodzieżowy Diecezji Ełckiej.
 • Dzisiaj o godz. 15.00, na Cmentarzu Komunalnym w Rynie na tzw. "nieznanym grobie" zostanie odsłonięty nagrobek ku pamięci pomordowanych kobiet i dzieci  w styczniu 1945 roku. Na tę uroczystość zaprasza Wszystkich naszych Parafian Pastor, Ks. Fryderyk Tegler. 
 • W czasie Oktawy Bożego Ciała Procesja Eucharystyczna połączona z Nabożeństwem ku czci NSJ po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 • We wtorek, 28 czerwca, Wspomnienie Świętego Ireneusza, Biskupa Męczennika.
 • W środę, 29 czerwca, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary w tym dniu złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 • W czwartek, 30 czerwca, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, obrzęd błogosławienia wianków na Mszy Świętej o godz. 18.00.
 • W piątek, 01 lipca, I Piątek Miesiąca i Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 08.00. Spowiedź od godz. 17.00. Msza Święta w Monetkach i w Ławkach o godz. 19.00. W tym dniu nie obowiązuje post z racji Uroczystości.
 • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Świerczewskiego ze strony parzystej od nr 18 do końca ulicy za posprzątanie w dniu wczorajszym naszego kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W sobotę, 02 lipca, zapraszamy mieszkańców ulicy Świerczewskiego z bloku nr 45A z I; II i III klatki, na godz. 09.00.
 • W sobotę, 02 lipca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
 • W przyszłą niedzielę, 03 czerwca, spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00. 
 • W przyszłą niedzielę, 03 lipca, będziemy gościli w naszej parafii Kustosza Sanktuarium Ojca Kapucyna Jana Jurczaka z Nowego Miasta nad Pilicą. Będzie głosił Słowo Boże i po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć u Niego dewocjonalia.   
 • Od piątku do niedzieli w Giżycku, rozpoczęcie lata z Chrystusem na Mazurach. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.  

Zapowiedzi przedślubne:
Łukasz Pługów, kawaler, parafia tutejsza
Karolina Anna Bereza, panna, par. p. w. MB Nieustającej Pomocy w Warszawie
Zapowiedź III...
Zbigniew Stanisław Dumkiewicz, kawaler, par. p. w. Św. Józefa w Nakomiadach
Kamila Stefania Lisik, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź III...
Andrzej Szczerbo, kawaler, parafia tutejsza
Ewa Pelk, panna, parafia ewangelicko-augsburska w Rynie
Zapowiedź III...
Mateusz Budny, kawaler, parafia tutejsza
Marta Aleksandra Mortiz, panna, par. p. w. MB Fatimskiej w Olsztynie
Zapowiedź I...
Marcin Myszko, kawaler, parafia w Warszawie
Katarzyna Kowalska, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź I...

PODZIĘKOWANIE

Składamy serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji i przebiegu Festynu Parafialnego "PALLOTTI DAY":
Państwu:
Ewie Jocz za wypożyczenie namiotów; Piotrowi Winiarz i Zbigniewowi Parda za wypożyczenie stołów i ławek; Stanisławowi Kożuszko za nagłośnienie; Marianowi i Michałowi Szczebiot za ofiarowanie prosiaków na grilla; Jerzemu Gryniewicz i Markowi Mitura za upieczenie prosiaków.
Dziękujemy tym wszystkim, którzy upiekli ciasto, ofiarowali produkty spożywcze, napoje, fanty na loterię oraz złożyli ofiary pieniężne.
Za pomoc organizacyjną i techniczną dziękujemy:
Danucie, Wojciechowi i Andrzejowi Kłos; Danucie i Markowi Modzelewskim, Elżbiecie Gryniewicz, Jadwidze Sieniuć; Alicji i Leszkowi Gut; Annie Orzechowskiej, Annie Nosek, Annie i Jerzemu Sawicz, Anecie Fijałkowskiej, Annie Załęskiej, Oli Steć, Dorocie Pieńkowskiej, Justynie i Małgosi Kaczmarczyk, Dorocie Nowak, Teresie Piątek, Beacie Charo, Beacie Lenczewskiej, Darkowi Ćwik, Irkowi Nieckarz, Wojciechowi Kozioł, Leszkowi Styczyńskiemu, Krystynie Junko, Krzysztofowi Cybul, Markowi Cieślińskiemu, Wawrzyńcowi i Irenie Chojnowskim, Strażakom na czele z prezesem OSP w Rynie, panu Andrzejowi Mieczkowskiemu.
Za występy artystyczne dziękujemy dzieciom i ich opiekunom: z naszego przedszkola, z Ryńskiego Centrum Kultury, zapaśnikom z Klubu Luks Ołów Ryn, Klubowi AIKIDO z Mrągowa. Wszystkim wielkie Bóg zapłać! Uzyskane środki finansowe w wysokości 4 tysięcy złotych zostaną przekazane na rehabilitację chorego Patryka, chłopca z naszej parafii.


Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, a szczególnie dzieciom rozpoczynającym wakacje, niech Bóg udzieli Swego błogosławieństwa...

 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach