Start arrow Wszystkie publikacje arrow IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A - 03 KWIETNIA 2011 roku
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A - 03 KWIETNIA 2011 roku PDF Drukuj Email
 • Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 • Dzisiaj rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. W tym świętym czasie będzie nam przewodził Ksiądz Pallotyn Wojciech Jurkowski z Zakopanego.  
 • Dzisiejszą VI Niedzielę Nowenny Niedziel przed beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II i cały nadchodzący tydzień przeżywamy pod hasłem: "Jan Paweł II – Obrońca godności człowieka". Adoracja Najświętszego Sakramentu w Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00!
 • Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. 
 • W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Od poniedziałku do środy będą trwały rekolekcje szkolne. O godz. 09.00 będzie spotkanie rekolekcyjne dla Gimnazjum i dzieci dojeżdżających do szkoły, o godz. 10.30 spotkanie dla Przedszkolaków i klas I-III; o godz. 11.30 spotkanie dla klas IV-VI. We wtorek będzie spowiedź rekolekcyjna.
 • Program Rekolekcji:
  W poniedziałek, wtorek i w środę w Rynie Msze Święte z nauką ogólną o godz. 08.00 i o 18.00.
  W poniedziałek Msza Święta w Monetkach o godz. 16.00.
  We wtorek Msza Święta w Ławkach o godz. 16.00.
  We wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej od godz. 08.00 do 12.00 (z przerwami na wymianę grup dzieci) oraz od 17.30 do 18.30.
  Ofiary zbierane na tacę na zakończenie naszych ćwiczeń wielkopostnych będą przeznaczone na potrzeby Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.
  Zwracam się z prośbą o pomoc w godnym przyjęciu Księdza Rekolekcjonisty oraz Księży Spowiedników.
 • W I Czwartek, 07 kwietnia, Nabożeństwo w intencji powołań o godz. 17.30.  
 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 10.00 i 17.30 dla dorosłych i o godz. 16.30 dla dzieci.
 • W przyszłą niedzielę, 10 kwietnia, zapraszamy Jubilatów, którzy swój związek małżeński zawierali w miesiącu kwietniu, na Mszę Świętą o godz. 12.00.
 • W przyszłą niedzielę, 10 kwietnia, oraz w Niedzielę Palmową, Rada Rodziców  Publicznego Gimnazjum w Rynie zaprasza na kiermasz palm, ozdób i stroików świątecznych przy kościele przed i po każdej Mszy Świętej. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie młodzieży naszego Gimnazjum.
 • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Brzozowej i Zamiejskiej za posprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 09 kwietnia, na godz. 09.00 zapraszamy mieszkańców ul. K. Wallenroda nr 3.
 • W zakrystii  i przed kościołem są do nabycia "paschałki wielkanocne". Koszt jednej świecy wynosi 6 zł..
 • Caritas działający przy naszej parafii zwraca się z prośbą o jak najszybsze wypełnienie druków o sytuacji rodzin, ubiegających się o pomoc Caritas Diecezji Ełckiej. Są one wyłożone w kościele i w Urzędzie Miasta i Gminy na stoliku. Kryterium dochodowe do otrzymania pomocy na osobę samotną wynosi 715,15 zł (netto) a na członka rodziny 526,50 zł. Wypełnione druki proszę składać u Ks. Proboszcza, w zakrystii lub w kancelarii. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Józefowi Karpińskiemu za nieodpłatne udostępnienie samochodu, który przywiózł dary Caritas z Ełku.
 • Istnieje możliwość wyjazdu na 7 - dniową Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Termin od 28 kwietnia do 04 maja br.. Cena 2350 zł.. Bliższe informacje w zakrystii.      
 • Przed kościołem ministranci będą rozdawać dla osób chętnych deklaracje "darów duchowych", które będą niesione 13 maja w darach ołtarza, kiedy będziemy dziękować w Ełku za dar beatyfikacji Jana Pawła II. Po wypisaniu swoich darów duchowych: Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Droga Krzyżowa, Godzina Miłosierdzia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, udział we Mszy Świętej  w dzień powszedni, Modlitwa Różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia, udział w całym Triduum Paschalnym, postanowienia wielkopostne itp., deklaracje przekazujemy do Księdza Proboszcza, który najpóźniej do 2 maja ma je dostarczyć do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w Ełku.

Zapowiedzi przedślubne:
Cezary Wąsiakowski, kawaler, par. p. w. Bożego Ciała w Warszawie
Aniela Iwona Szymanek, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź II...
Konrad Walinowicz, kawaler, parafia tutejsza
Aneta Ambroziak, panna, par. ewangelicko-augsburska w Rynie
Zapowiedź II...
Tomasz Jurewicz, kawaler, parafia tutejsza
Bożena Teresa Szpilka, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź II...
Piotr Siestrzykowski, kawaler, parafia tutejsza
Justyna Deptuła, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź I...

Na ten czas odnowy naszych serc niech Bóg w Trójcy Jedyny udzieli nam hojnie Swego błogosławieństwa...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach