Start arrow Wszystkie publikacje arrow IX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 30 MAJA 2010 roku
IX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 30 MAJA 2010 roku PDF Drukuj Email
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  • Trójca Święta - ikona Andrieja Rublowa, powstała ok. 1410 Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej. W całej Polsce, również w naszej parafii, przed kościołem zbiórka do puszek na Powodzian.  
  • Dzisiaj i w przyszłą niedzielę przed kościołem, po każdej Mszy Świętej,  życzliwe panie będą sporządzały listę darczyńców naszego Festynu Parafialnego. 
  • Dzisiaj i jutro zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Również o tej samej godzinie zapraszamy w miesiącu czerwcu na Nabożeństwa ku czci NSJ.
  • Próby sypania kwiatków przed Uroczystością Bożego Ciała we wtorek i w środę   o godz. 17.00. Zachęcamy dziewczynki, szczególnie Pierwszokomunijne, aby w ten właśnie sposób wyraziły swoją miłość do Pana Jezusa.   
  • W środę, 02 czerwca, zapraszamy chętnych panów do pomocy przy montażu Ołtarza przed kościołem, na godz. 19.00.
  • W czwartek, 03 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Dzieci Pierwszokomunijne w swoich pięknych strojach zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00. Słowo Boże w tym dniu głosić będzie przedstawiciel Sekretariatu Misyjnego z Ząbek, Pallotyn  Ks. Rekolekcjonista Emilian Sigiel. Po Uroczystej Eucharystii, odprawionej o godz. 12.00, z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, wyjdziemy procesyjnie z kościoła na ulice naszego miasta do czterech Ołtarzy. Dziękować będziemy Bogu za dar Eucharystii oraz będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła Powszechnego, naszej ukochanej Ojczyzny i naszego Narodu. Niech udział w tej procesji będzie publicznym wyznaniem wiary naszej w Jezusa obecnego pośród nas w białej Hostii.   
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych w domach od godz. 08.00. Spowiedź dzieci, które obchodzą Pierwsze Piątki Miesiąca, o godz. 17.00. Msza Święta w Monetkach i w Ławkach o godz. 19.00.
  • W przyszłą niedzielę, 06 czerwca, przed kościołem zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej - wotum Narodu.
  • Również w przyszłą niedzielę, 06 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 12.00, spotkanie Kół Żywego Różańca.
  • Bardzo dziękujemy Karolinie Paszkowskiej i Rodzinie Balejko z Wejdyk za posprzątanie kościoła i ofiarę złożoną na kwiaty! Bóg zapłać! W następną sobotę, 05 czerwca, na godz. 09.00 zapraszamy mieszkańców Mrówek i Skorupek!

Zapowiedzi przedślubne:
Daniel Krukowski, kawaler, parafia tutejsza
Anna Balejko, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź II...
Daniel Ruszczyk, kawaler, parafia tutejsza
Urszula Beata Jawoszek, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź I...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach