Start arrow Wszystkie publikacje arrow UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - ROK C, 23 MAJA 2010 roku
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - ROK C, 23 MAJA 2010 roku PDF Drukuj Email
 • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Pięćdziesiątnica, która kończy Okres Wielkanocny w Kościele Katolickim. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci klas III-ich będą przeżywały Rocznicę Komunii Świętej. Osoby niezainteresowane uroczystością prosimy o wybranie innej godziny Mszy Świętej.  
 • Dzisiaj przed kościołem, po każdej Mszy Świętej, zbiórka do puszek na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
 • Dzisiaj Msza Święta przy krzyżu w Rybicalu o godz. 15.00. 
 • Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30.
 • Jutro, 24 maja, Uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej Patronki Diecezji. Jest to też Dzień Modlitw za prześladowany Kościół w Chinach.
 • W środę, 26 maja, Dzień Matki.
 • W piątek, 28 maja, rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.
 • W przyszłą niedzielę, 30 maja, przed kościołem zbiórka na Powodzian.
 • Również w przyszłą niedzielę, 30 maja, Uroczystość Najświętszej Trójcy. W całym Kościele będzie czytany List Episkopatu Polski dotyczący uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Jerzego Popiełuszki.
 • Bardzo dziękujemy Rodzicom Dzieci Rocznicowych za posprzątanie kościoła! Bóg zapłać! W następną sobotę, 29 maja, na godz. 09.00 zapraszamy mieszkańców Wejdyk!
 • Pragnę poinformować wszystkich zainteresowanych wynikiem zbiórki pieniężnej w celu postawienia Krzyża na cmentarzu komunalnym w Rynie. Podczas zbiórki niedzielnej udało się zebrać: w Rynie 1 959,81 zł, w Ławkach 115 zł, w Monetkach 138 zł, w skarbonie do 15 maja br. złożono na ten cel 795,84 zł, natomiast Parafia Ewangelicko-Augsburska zebrała 130 zł.. Razem udało się zgromadzić 3 138,65 złotych. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy!
 • Tradycyjnie już zamierzamy zorganizować Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca, pod hasłem: „Pallottii Day”, czyli Dzień Pallotiego. W programie przewidziane są występy artystyczne, gry i zabawy, koncert zespołu Oazowego z Pisza, loteria fantowa, zabawa taneczna, grill, ciasto, napoje, lody i itp.. W związku z tym, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Zgodnie ze zwyczajem lat poprzednich, liczymy na pomoc w postaci wypieków, artykułów spożywczych, wędlin, mięsa, pieczywa, napojów, fantów na loterię oraz pomoc finansową. Dochód z zeszłorocznego festynu został przeznaczony na wykonanie chrzcielnicy, która obecna jest w naszym kościele od Świąt Wielkiej Nocy. Ewentualny dochód z tegorocznego festynu pragniemy przeznaczyć na prace remontowe w zakrystii. Od przyszłej niedzieli przed kościołem po każdej Mszy Świętej życzliwe panie sporządzą listę darczyńców. Liczymy na solidarną pomoc, bowiem parafia to nasze wspólne dobro.   

Zapowiedzi przedślubne:
Daniel Piotr Balejko, kawaler, parafia tutejsza
Joanna Hryniewicka, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź II...
Daniel Krukowski, kawaler, parafia tutejsza
Anna Balejko, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź I...

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego oraz wszelkich łask i obfitego Bożego błogosławieństwa.
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach