Start arrow Wszystkie publikacje arrow I NIEDZIELA ADWENTU ROK C - 29 LISTOPADA 2009 roku
I NIEDZIELA ADWENTU ROK C - 29 LISTOPADA 2009 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent - okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Symbole Adwentu to: świeca roratka, która przypomina postać Maryi oczekującej na narodziny Jezusa Chrystusa  i wieniec adwentowy z czterema świecami, który oznacza wspólnotę parafialną oczekującą w miłości i radości na przyjście Pana przez 4 niedziele Adwentu. Zapraszamy na Roraty, szczególnie dzieci z lampionami, od poniedziałku do soboty o godz. 07.00.
  • W dniach 04, 05, 06 grudnia odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które będzie prowadził Ks. Andrzej Mucha SAC pallotyn z Ząbek. Plan rekolekcji  wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc materialną w godnym przyjęciu kapłanów spowiadających oraz Księdza Rekolekcjonisty. Za wszelką okazaną pomoc z serca dziękujemy.
  • Kończy się już listopad - miesiąc pamięci o naszych bliskich zmarłych. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary pieniężne złożone przy okazji wypominków i Mszy listopadowych. Przepraszamy również za wszelkie pomyłki przy wyczytywaniu imion i nazwisk.
  • W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Chorych jak zwykle odwiedzimy w domach od godz. 08.00. Spowiedź dzieci, które obchodzą I Piątki Miesiąca, od godz. 16.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 17.15.
  • Od dzisiaj w zakrystii można nabywać opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom z akcji Caritas w cenie 5 zł. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary pieniężne. Jednocześnie informujemy, że nikt nie został upoważniony przez nas do roznoszenia opłatków po domach.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Konrada Wallenroda nr 4 za posprzątanie kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 05 grudnia, na godz. 08.30 zapraszamy mieszkańców z ul. Konrada Wallenroda z pozostałych domów.
  • Za tydzień ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • W przyszłą niedzielę, 06 grudnia, spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  • Serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne osoby, które poprzez zostanie dawcą szpiku, chciałyby podarować nadzieję na życie bliźnim. Dawcą może zostać każda zdrowa osoba, bez uzależnień od alkoholu, narkotyków i leków, w wieku pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważąca minimum 50 kg.. 11 grudnia br., takie spotkanie odbędzie się w Ogonkach w Ognistym Ptaku o godz. 17.00 i 18.00, 12 grudnia w Giżycku w Hotelu Wodnik o godz. 15.00 i 16.00 oraz 13 grudnia w Mrągowie w Hotelu Anek o godz. 14.00 i 15.00.

Wszystkim parafianom i gościom naszego kościoła życzymy miłego wypoczynku niedzielnego oraz wszelkich łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach