Start arrow Wszystkie publikacje arrow UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 01 LISTOPADA 2009 roku
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 01 LISTOPADA 2009 roku PDF Drukuj Email
 • Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 09.00.
 • Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta o godz. 12.00 zostanie odprawiona na Cmentarzu Komunalnym w Rynie. Po niej nastąpi Procesja Różańcowa. Dzisiaj nie będzie Nabożeństwa wieczorem. Msza Święta listopadowa o godz. 18.00!
 • W zakrystii można jeszcze nabyć znicz ełckiej Caritas w cenie 3 złotych. Niech ten zapalony znicz na grobach naszych bliskich, będzie znakiem solidarności z najuboższymi, potrzebującymi, bezrobotnymi i bezdomnymi.
 • Jutro Dzień Zaduszny - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dodatkowa Msza Święta będzie odprawiona o godz. 10.30.
 • Firma Centrum Diagnostyki Słuchu w dniu 04 listopada, w środę, przeprowadzi w Ryńskim Centrum Kultury przy ul. H. Sawickiej 1, o godz. 14.00, bezpłatne badanie słuchu dla mieszkańców gminy Ryn. Zapraszamy osoby z problemami słuchu po 50-tym roku życia oraz użytkowników aparatów słuchowych. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zapisy w Centrum Kultury w Rynie.
 • W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Chorych odwiedzimy w domach o godz. 08.00. Spowiedź dzieci odprawiających I Piątki o godz. 16.30, młodzieży i dorosłych o godz. 17.00 i podczas każdej Mszy Świętej.
 • W przyszłą sobotę, 07 listopada, Ks. Proboszcz Parafii Matki Bożej Różańcowej w Mikołajkach serdecznie zaprasza na Mszę Świętą w intencji zmarłych żeglarzy na godz. 16.00! Po niej będzie koncert szant oraz spotkanie w Tawernie.
 • Jubilatów, którzy swój związek małżeński zawierali w miesiącu listopadzie, zapraszamy na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę na godz. 12.00.
 • W przyszłą niedzielę, 08 listopada, ofiary do puszek na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
 • W dniach od 01 do 08 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę, choćby w myśli, za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten można zyskać raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu. Udziela się też odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wiernym, którzy w Dniu Zadusznym (tj. od południa Uroczystości Wszystkich Świętych do północy Dnia Zadusznego) nawiedzą pobożnie kościół i w nim odmówią „Ojcze nasz” i „Wierzę”. Ten odpust można uzyskać też tylko dla zmarłych.
 • Dziękujemy Państwu Barbarze i Kazimierzowi Kozłowskim z ul. Zielonej za posprzątanie w dniu wczorajszym naszego kościoła. Bóg zapłać! Wstyd tylko dla innych mieszkańców ul. Zielonej, Traugutta i Lipowej, że nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za naszą parafię! Czyżby wszyscy tam mieszkający byli chorzy, starzy, chromi, ślepi i ułomni? A może są aż tak zapracowani? A mówią, że tak trudno dzisiaj znaleźć pracę!? W przyszłą sobotę, 07 listopada, na godz. 09.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Polnej i Krzywej.
 • W miesiącu listopadzie wspominamy naszych bliskich zmarłych, którzy pozostają zawsze żywi w naszej pamięci i w naszych sercach. Codziennie o godz. 17.15 będziemy odmawiali Różaniec Święty w intencji zmarłych polecanych nam w tak zwanych Wypominkach, które będą odczytywane wg porządku wywieszonego w gablocie w przedsionku kościoła oraz będziemy odprawiali Mszę Świętą listopadową o zbawienie wszystkich zmarłych podanych nam na kartkach listopadowych. W przedsionku kościoła można jeszcze wziąć przygotowane koperty z kartkami na Msze Święte listopadowe oraz na Wypominki. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych na kartkach i adresów ofiarodawców. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wszelkich łask Bożych, zadumy nad sensem naszego istnienia i obfitego Bożego błogosławieństwa.
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach