Start arrow Wszystkie publikacje arrow XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B - 11 PAŹDZIERNIKA 2009 roku
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B - 11 PAŹDZIERNIKA 2009 roku PDF Drukuj Email
 • IX Dzień PapieskiDzisiaj w całej Polsce obchodzimy IX Dzień Papieski. Zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywy pomnik Jana Pawła II, przed kościołem po każdej Mszy Świętej.
 • Dzisiaj Msza Święta dziękczynna w intencji Jubilatów, którzy związek małżeński zawierali w miesiącu październiku, o godz. 12.00.
 • Przypominamy, że Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30, natomiast młodzież i dorosłych zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
 • W trosce o osoby chore, które co niedziela nie mogą być w kościele, aby mogły przyjąć Eucharystię, J. E. Bp Jerzy Mazur SVD postanowił powołać w każdej parafii Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Wprowadzenie w tę posługę dwóch naszych Parafian: p. Romana Karpińskiego i p. Andrzeja Tellosa, odbędzie się podczas Mszy Świętej dzisiaj o godz. 15.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku. Kandydatów polecam modlitwom Wszystkich Parafian.
 • We wtorek, 13 października, ostatni już w tym roku Dzień Fatimski. Różaniec o godz. 17.30, Msza Święta z kazaniem o godz. 18.00, po  niej Nabożeństwo i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, zakończona Apelem Jasnogórskim. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, zabezpieczonych przed kapaniem wosku. Zachęcamy do wspólnej modlitwy!
 • W środę, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej – doroczne święto nauczycieli, wychowawców oraz pracowników Oświaty. Wspierajmy ich płynącą z serca gorącą modlitwą za trud wychowywania młodego pokolenia Polaków.
 • W piątek, 16 października, kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.   
 • W przyszłą niedzielę, 18 października,  taca będzie zbierana na Papieskie Dzieła Misyjne z racji Niedzieli Misyjnej, rozpoczynającej Tydzień Misyjny.
 • Również w przyszłą niedzielę Święto Świętego Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. Obejmijmy naszą gorącą modlitwą tych wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
 • Dziękujemy mieszkańcom z ul. A. Nowickiego ze strony parzystej (była tylko jedna Rodzina) za posprzątanie w dniu wczorajszym naszego kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 17 października, na godz. 09.00 zapraszamy mieszkańców ul. A. Nowickiego ze strony nieparzystej.
 • W zakrystii można nabyć znicz Caritas w cenie 3 złotych. Niech ten zapalony znicz na grobach naszych bliskich, będzie znakiem solidarności z najuboższymi.
 • W sobotę, 24 października, w Giżycku odbędą się uroczystości zakończenia obchodów 1000 - lecia męczeńskiej śmierci Świętego Brunona. Uroczystości organizują parafie giżyckie pod patronatem biskupa ełckiego. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12.00 w Sanktuarium Świętego Brunona. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 udamy się w procesji przez miasto na Wzgórze Świętego Brunona. Duszpasterze parafii giżyckich gorąco zapraszają wszystkich mieszkańców i wiernych z pobliskich miejscowości do wzięcia udziału w powyższej uroczystości.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitych łask Bożych. Na czas nadchodzącego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach