Start arrow Wszystkie publikacje arrow XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B - 02 SIERPNIA 2009 roku
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B - 02 SIERPNIA 2009 roku PDF Drukuj Email
 • Dzisiaj po każdej Mszy Świętej przed kościołem rozprowadzane są cegiełki na budowę Hospicjum diecezji ełckiej w Giżycku. Cena cegiełek: 5; 10; 20 i 50 zł.. Będą też one później dostępne w zakrystii oraz w kancelarii.
 • Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 • We wtorek, 04 sierpnia, wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów i obecnego Roku Kapłańskiego.
 • W czwartek, 06 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego.
 • W piątek, 07 sierpnia, Pierwszy Piątek Miesiąca. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 08.00. Okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy Świętych i w piątek od godz. 17.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. 
 • W przyszłą niedzielę, 09 sierpnia, gościć będziemy Księdza Piotra Pieczatowskiego SAC, który wygłosi do nas Słowo Boże i po każdej Mszy Świętej przed kościołem do puszek będzie zbierał ofiary na remont kościoła w Ostrołęce – Wojciechowicach, gdzie obecnie żyje i pracuje.
 • Również w przyszłą niedzielę, 09 sierpnia, zapraszamy Jubilatów, którzy zawierali związki małżeńskie w miesiącu sierpniu, na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 12.00.
 • W przyszłą niedzielę taca będzie zbierana na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 • W miesiącu sierpniu zachęcamy do podjęcia abstynencji alkoholowej oraz wstrzemięźliwości dla wypełnienia Ślubów Jasnogórskich Narodu!
 • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Mazurskiej z bloku nr 10 za posprzątanie w dniu wczorajszym kościoła oraz za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 08 sierpnia, na godz. 09.00 zapraszamy mieszkańców ul. Mazurskiej z bloku nr 11.
 • Z inicjatywy J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura i w odpowiedzi na hasło roku liturgicznego 2008/2009 „Otoczmy troską życie” w Ełku od 25 marca funkcjonuje „Okno Życia”. W związku z narastającym problemem nowonarodzonych dzieci porzucanych na ulicy czy w śmietniku, Caritas Diecezji Ełckiej przygotowała specjalne miejsce – ogrzewane oraz wyposażone w kołyskę, w którym matka może bezpiecznie i anonimowo pozostawić swoje nowonarodzone dziecko. Powstanie „Okna Życia” to wyraz troski o nowonarodzone dzieci, a także szansa dla rodziców adopcyjnych, którzy z radością otoczą je troską i miłością. „Okno Życia” znajduje się w budynku byłego Domu Dziecka, obecnie Domu Świętej Siostry Faustyny „Pomocna Dłoń” przy ul. Cichej w Ełku.

Wszystkim Gościom odpoczywającym na terenie naszej parafii oraz Parafianom życzymy wielu słonecznych dni i obfitego Bożego błogosławieństwa...

Zapowiedzi przedślubne:    
Jarosław Kazimierz Śliwko, kawaler, parafia tutejsza
Aneta Baniewska, panna, par. p. w. Świętej Trójcy w Giżycku
Zapowiedź II...
Daniel Nowak, kawaler, parafia tutejsza
Joanna Małgorzata Klempert, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź II...
Paweł Grzegorz Szulakowski, kawaler, par. p. w. Św. Mikołaja w Wilkowie
Anna Gembal, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź I...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach