Start arrow Wszystkie publikacje arrow UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA ROK B - 11 CZERWCA 2009 roku
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA ROK B - 11 CZERWCA 2009 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na sumie będziemy modlili się za Jubilatów, którzy sakrament małżeństwa przyjmowali w miesiącu czerwcu. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Sekretarz Prowincji Chrystusa Króla Księży Pallotynów do Spraw Apostolstwa Ks. Piotr Banach SAC. Dzieci, które w tym roku przyjęły Komunię Świętą, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00            w strojach komunijnych. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy z kościoła w uroczystej procesji na ulice naszego miasta do czterech Ołtarzy. Dziękować będziemy Bogu za dar Eucharystii oraz prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła Powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Niech udział w tej procesji będzie publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas i jest obecny w naszym życiu. 
  • Dzisiaj Nabożeństwa Czerwcowego o godz. 17.30 nie będzie.
  • W sobotę, 13 czerwca, Dzień Fatimski. Nabożeństwo Pokutne po Mszy Świętej o godz. 18.00 i procesja Eucharystyczna Oktawy Bożego Ciała wraz figurą Matki Bożej wokół kościoła.
  • W niedzielę, 14 czerwca, w naszej parafii przeżywać będziemy dzień seminaryjny. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem klerycy do puszek będą zbierać ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie, gdzie się uczą i kształtują swoje powołanie.
  • W niedzielę, 14 czerwca, od godz. 13.00 Festyn Parafialny pod hasłem: "Pallottii Day", czyli Dzień Pallottiego. W programie przewidziane są występy artystyczne, gry i zabawy, koncert zespołu kleryckiego z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Ołtarzewa, loteria fantowa, zabawa taneczna, grill, ciasto, napoje, lody itp.. W związku z tym, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Zgodnie ze zwyczajem lat poprzednich, liczymy na pomoc w postaci wypieków, artykułów spożywczych, wędlin, mięsa, pieczywa, napojów oraz fantów na loterię. Jeszcze dzisiaj przed kościołem po każdej Mszy Świętej życzliwe panie sporządzą listę darczyńców. Ewentualny dochód finansowy z festynu zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem chrzcielnicy w naszym kościele. Prosimy, aby wędliny i mięso na grilla przynieść w sobotę po Mszy Świętej wieczornej, a ciasto w niedzielę do godz. 12.00. Liczymy na solidarną pomoc, bowiem parafia to nasze wspólne dobro.

Zapowiedzi przedślubne:
Aleksander Anulak – kawaler, par. p. w. Ducha Świętego Pocieszyciela w Giżycku            
Magdalena Elżbieta Lewandowska – panna, parafia tutejsza                   
Zapowiedź I...
Tomasz Kobus – kawaler, par. p. w. Przemienienia Pańskiego w Łukowie            
Anna Kongel – panna, parafia tutejsza
Zapowiedź I...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach