Start arrow Wszystkie publikacje arrow UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ ROK B - 07 CZERWCA 2009 roku
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ ROK B - 07 CZERWCA 2009 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiaj, przed kościołem, po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej – wotum Narodu.
  • Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  • Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
  • Próby sypania kwiatków przed Uroczystością Bożego Ciała od poniedziałku do środy o godz. 17.00. Zachęcamy dziewczynki, szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, aby w ten właśnie sposób wyraziły swoją miłość do Pana Jezusa.
  • W czwartek, 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na sumie będziemy modlili się za Jubilatów, którzy sakrament małżeństwa przyjmowali w miesiącu czerwcu. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Sekretarz Prowincji Chrystusa Króla Księży Pallotynów do Spraw Apostolstwa Ks. dr Piotr Banach SAC. Dzieci, które w tym roku przyjęły Komunię Świętą, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00 w strojach komunijnych. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy z kościoła w uroczystej procesji na ulice naszego miasta do czterech Ołtarzy. Dziękować będziemy Bogu za dar Eucharystii oraz prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła Powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Niech udział w tej procesji będzie publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas i jest obecny w naszym życiu.
  • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ulicy Mazurskiej z bloku nr 1 za posprzątanie w dniu wczorajszym naszego kościoła. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 13 czerwca, na godz. 09.00 zapraszamy mieszkańców ulicy Mazurskiej z bloku nr 2.
  • W przyszłą sobotę, 13 czerwca, Dzień Fatimski. Nabożeństwo Pokutne po Mszy Świętej o godz. 18.00 i procesja Eucharystyczna Oktawy Bożego Ciała wraz figurą Matki Bożej wokół kościoła.
  • W okresie wakacyjnym nie będzie w niedzielę Mszy Świętej o godz. 20.00.
  • W przyszłą niedzielę, 14 czerwca, w naszej parafii przeżywać będziemy dzień seminaryjny. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem klerycy do puszek będą zbierać ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie, gdzie się uczą i kształtują swoje powołanie. 
  • W przyszłą niedzielę, 14 czerwca, od godz. 13.00 Festyn Parafialny pod hasłem: „Pallottii Day”, czyli Dzień Pallottiego. W programie przewidziane są występy artystyczne, gry i zabawy, koncert zespołu kleryckiego z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Ołtarzewa, loteria fantowa, zabawa taneczna, grill, ciasto, napoje, lody itp.. W związku z tym, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Zgodnie ze zwyczajem lat poprzednich, liczymy na pomoc w postaci wypieków, artykułów spożywczych, wędlin, mięsa, pieczywa, napojów oraz fantów na loterię. Jeszcze dzisiaj przed kościołem po każdej Mszy Świętej życzliwe panie sporządzą listę darczyńców. Ewentualny dochód finansowy z festynu zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem chrzcielnicy w naszym kościele. Prosimy, aby wędliny i mięso na grilla przynieść w sobotę po Mszy Świętej wieczornej, a ciasto w niedzielę do godz. 12.00. Liczymy na solidarną pomoc, bowiem parafia to nasze wspólne dobro.

Zapowiedzi przedślubne:
Aleksander Anulak – kawaler, par. p. w. Ducha Świętego Pocieszyciela w Giżycku
Magdalena Elżbieta Lewandowska – panna, parafia tutejsza
Zapowiedź I...
Tomasz Kobus – kawaler, par. p. w. Przemienienia Pańskiego w Łukowie
Anna Kongel – panna, parafia tutejsza
Zapowiedź I...     
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach