Start arrow Wszystkie publikacje arrow UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO ROK B - 24 MAJA 2009 roku
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO ROK B - 24 MAJA 2009 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiaj Rocznica I Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 12.00. Osoby bezpośrednio niezainteresowane uroczystością prosimy o przyjście na Mszę Świętą o innej godzinie. 
  • Nabożeństwa Majowe z Nowenną do Ducha Świętego codziennie o godz. 17.30.
  • Jutro i we wtorek przy Urzędzie Miasta i Gminy w Rynie, w godz.: 10.00 – 18.00 stacjonować będzie mammobus, w którym Panie będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne (rejestracja pod nr tel. 0801 080 007, 058 511 34 56). Na bezpłatne badania cytologiczne zapraszamy Panie w wieku 25–59 lat, które od trzech lat nie miały wykonywanej cytologii, zaś na badania mammograficzne Panie w wieku 50-69 lat, które od dwóch lat nie miały wykonywanego tegoż badania.
  • We wtorek, 26 maja, Dzień Matki. W sposób szczególny pamiętajmy o naszych Kochanych Mamach w życzeniach i w modlitwie. 
  • W czwartek, 28 maja, kolejna Rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
  • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Rynie serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny: „Wszystkie dzieci nasza są”, który odbędzie się w sobotę, 30 maja, na boisku sportowym w godzinach od 11.00 do 15.00. W trakcie festynu przewidziane są liczne atrakcje oraz konsumpcja za drobną opłatą. Oto zarys programu: nauka tańca integracyjnego, zabawy sportowe dla wszystkich, lepienie z masy solnej, rysowanie, występy w „mini playback show”, rozgrywki w ringo nauczyciele kontra uczniowie,  wspólne śpiewanie, występ iluzjonisty Aleksandra Tkacza, loteria fantowa.
  • W przyszłą niedzielę, 31 maja, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Pięćdziesiątnica, która kończy Okres Wielkanocny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie wydatków finansowych związanych z przygotowaniem Uroczystości Millenium Męczeńskiej Śmierci Świętego Brunona, które odbywać się będą w dniach 20 i 21 czerwca (sobota i niedziela) br. w Giżycku. Msza Święta o urodzaje przy krzyżu w Rybicalu o godz. 14.00.  
  • Bardzo dziękujemy Rodzicom Dzieci Rocznicowych za posprzątanie naszego kościoła oraz ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 30 maja, na godzinę 09.00 zapraszamy mieszkańców ulicy Kopernika z bloku nr 13.
  • W okresie wakacyjnym nie będzie w niedzielę Mszy Świętej o godz. 20.00. Będzie możliwość od czerwca do końca sierpnia uczestniczenia we Mszy Świętej wieczornej w sobotę, która będzie Mszą Wigilijną z Niedzieli.
  • Tradycyjnie już zamierzamy zorganizować Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 14 czerwca pod hasłem: „Pallottii Day”, czyli Dzień Pallottiego. W programie przewidziane są występy artystyczne, gry i zabawy, koncert zespołu kleryckiego z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Ołtarzewa, loteria fantowa, zabawa taneczna, grill, ciasto, napoje, lody itp.. W związku z tym, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Zgodnie ze zwyczajem lat poprzednich, liczymy na pomoc w postaci wypieków, artykułów spożywczych, wędlin, mięsa, pieczywa, napojów oraz fantów na loterię. Od przyszłej niedzieli przed kościołem po każdej Mszy Świętej życzliwe panie sporządzą listę darczyńców. Liczymy na solidarną pomoc, bowiem parafia to nasze wspólne dobro.    

Zapowiedzi przedślubne:
Bartosz Wojciech Opalewski – kawaler; par. p. w. Świętych Piotra i Pawła w Reszlu
Kamila Beata Zacharewicz – panna; parafia tutejsza
Zapowiedź II...
Paweł Chomicz – kawaler; parafia tutejsza
Kinga Olbryś – panna; parafia tutejsza
Zapowiedź II..
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach