Start arrow Wszystkie publikacje arrow III NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK B - 26 KWIETNIA 2009 roku
III NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK B - 26 KWIETNIA 2009 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiaj obchodzimy w Diecezji Ełckiej Niedzielę Biblijną. Pierwszy Ogólnopolski Tydzień Biblijny będziemy przeżywać pod hasłem „Dla mnie żyć – to Chrystus”.
  • Dzisiaj spotkanie Dzieci, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich Rodziców, po Mszy Świętej o godz. 10.30.
  • W wyniku trzęsienia ziemi w L`Aquila i regionie Abruzji we Włoszech, setki tysięcy osób pozbawionych zostało pracy, dachu nad głową i całego dorobku swojego życia. Brakuje im m. in. żywności, wody pitnej i lekarstw. W poczuciu chrześcijańskiej solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi, Ks. Bp Ordynariusz naszej diecezji Jerzy Mazur SVD zwraca się  z gorącą prośbą do wszystkich diecezjan o modlitwę  i ofiary pieniężne do puszek w niedzielę, 26 kwietnia. Zostaną one przekazane Caritas Italiana, która określi sposób najskuteczniejszego pomagania poszkodowanym.
  • Rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj. Zadbajmy o udekorowanie przydrożnych krzyży i kapliczek, szczególnie tam, gdzie tradycyjnie odprawiane są majówki. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. W Pierwszy Piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 08.00. Natomiast okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy  Świętych i w piątek od godz. 17.00.
  • Następna niedziela – Dobrego Pasterza jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Rozpocznie ona tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  • W przyszłą niedzielę, 3 maja, spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.  
  • W ramach Duszpasterstwa Powołaniowego Diecezji Ełckiej, organizowane są rekolekcje ewangelizacyjne dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Rekolekcje odbywać się będą w dniach od 01 do 03 maja w Zdunowie k/Pisza oraz od 08 do 10 maja w Smolanach. Szczegółowe informacje są dostępne na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Kopernika z bloku nr 5 za posprzątanie w dniu wczorajszym naszego kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 02 maja, na godz. 09.00 zapraszamy mieszkańców ul. Kopernika z bloku nr 7.

Zapowiedzi przedślubne:
Henryk Stanisław Oboński – kawaler; par. p. w. Wniebowzięcia NMP w Trzebczu
Joanna Lutkiewicz – panna; parafia tutejsza
Zapowiedź II...
Mateusz Karwowski – kawaler; parafia tutejsza
Ewa Radziwon – panna; par. p. w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Użrankach
Zapowiedź II...
Jarosław Chodkowski – kawaler; par. p. w. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła w Warszawie
Natalia Monkiewicz – panna; parafia tutejsza
Zapowiedź II...       
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach