Start arrow Wszystkie publikacje arrow XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 19 PAŹDZIERNIKA 2008 roku
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 19 PAŹDZIERNIKA 2008 roku PDF Drukuj Email
  • poświęcenie pelerynekDzisiaj w naszej parafii przeżywamy Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • Dzisiejszą niedzielą w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejsza taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
  • Msza Święta w intencji Jubilatów, którzy Sakrament Małżeństwa przyjmowali w miesiącu październiku, dzisiaj o godz. 12.00.
  • Przypominamy, że Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci są odprawiane   w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30, natomiast młodzież i dorosłych zapraszamy każdego dnia o godz. 17.30.
  • W przyszłą niedzielę, 26 października, taca w całej Polsce będzie zbierana na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej.
  • W ubiegłą niedzielę klerycy do puszek zebrali kwotę 1 653,31 zł. Za Waszą ofiarność Kochani i solidarność z naszym Wyższym Seminarium w Ołtarzewie serdecznie dziękuję.  
  • nowi ministranci Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Świerczewskiego 45 A z trzech pierwszych klatek za posprzątanie w dniu wczorajszym kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 25 października, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców również z ul. Świerczewskiego z bloku nr 45A, ale z klatek IV i V.
  • Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. W przedsionku kościoła można wziąć przygotowane koperty z kartkami na Msze Święte listopadowe oraz na Wypominki. Bardzo proszę o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych na kartkach i adresów ofiarodawców. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!
  • Wrosło już w naszą diecezjalną tradycję, że w okresie przed Uroczystością Wszystkich Świętych ełcka Caritas proponuje aktywne włączenie się w dzieła miłosierdzia. Rozpoczynamy rozprowadzanie zniczy Caritas, z których dochód przeznaczony jest na utrzymanie Noclegowni dla bezdomnych i stołówek dla ubogich z terenu naszej diecezji. Niech ten zapalony znicz na grobach naszych bliskich, będzie znakiem solidarności z najuboższymi, potrzebującymi, bezrobotnymi, bezdomnymi. Znicz można nabyć w zakrystii w cenie 3 złotych. 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitych łask Bożych. Na czas nadchodzącego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach