Start arrow Wszystkie publikacje arrow XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 12 PAŹDZIERNIKA 2008 roku
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 12 PAŹDZIERNIKA 2008 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Dzień Seminaryjny. Gościmy kleryków z Wyższego Seminarium Księży Pallotynów z Ołtarzewa. Tak jak potrafią, podzielą się z nami radością z powołania do służby Chrystusowi. Po każdej Mszy Świętej będą przed kościołem zbierali ofiary do puszek na Seminarium. Dzień Papieski będziemy przeżywali w niedzielę następną, 19 października, bliżej daty 30. rocznicy wyboru naszego Rodaka na Stolicę Piotrową.
  • Przypominamy, że Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci są odprawiane  w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30, natomiast młodzież i dorosłych zapraszamy każdego dnia o godz. 17.30.
  • Jutro w poniedziałek, 13 października, będziemy przeżywali ostatni      w tym roku Dzień Fatimski. Różaniec o godz. 17.30, Msza Święta o godz. 18.00, po niej Nabożeństwo i procesja wokół kościoła z figurką Matki Bożej Fatimskiej, zakończona Apelem Jasnogórskim. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Zachęcamy do wspólnej modlitwy!
  • We wtorek, 14 października, obchodzą swoje doroczne święto nauczyciele, wychowawcy i pracownicy Oświaty. Wspierajmy ich płynącą z serca gorącą modlitwą za trud wychowania młodych pokoleń Polaków.
  • W czwartek, 16 października, 30. rocznica wyboru Jana Pawła II na Papieża. Decyzją Polskiego Parlamentu w naszym kalendarzu jest to Dzień Papieża Jana Pawła II. Nie ulega wątpliwości, że pontyfikat Naszego Rodaka zmienił bieg dziejów świata. Bogu dziękujemy za posługę Papieża - Polaka, za Jego trwającą w nas katechezę. Prośmy o Jego wstawiennictwo, byśmy na wytyczonej przez  Niego drodze wytrwali.
  • W sobotę, 18 października, przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.  
  • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Świerczewskiego ze strony parzystej za posprzątanie w dniu wczorajszym kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 18 października, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Świerczewskiego z bloku nr 45 A z trzech pierwszych klatek (klatka I; II i III).
  • Pragniemy bardzo podziękować osobom, które przyczyniły się do pięknego wyglądu terenu wokół naszej świątyni. Panu Janowi Olszewskiemu za przywiezienie ziemi i Panu Arkadiuszowi Kuczyńskiemu oraz Panu Piotrowi Siestrzykowskiemu za rozplantowanie tej ziemi. Wielkie Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitych łask Bożych. Na czas nadchodzącego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo...


 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach