Start arrow Wszystkie publikacje arrow XX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 17 sierpnia 2008 roku
XX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 17 sierpnia 2008 roku PDF Drukuj Email
  • NMP Królowa PolskiDzisiaj Msza Święta w intencji Jubilatów, którzy w miesiącu sierpniu zawarli sakramentalny związek małżeński, o godz. 12.00.
  • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Polnej i Krzywej za posprzątanie w dniu wczorajszym naszego kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 23 sierpnia, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Traugutta, Zielonej i Lipowej.
  • W sierpniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi - Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.
  • W środę, 20 sierpnia, wspominamy Świętego Bernarda z Clairvaux, Opata Cystersów i Doktora Kościoła. Był wielkim myślicielem, teologiem i mistykiem; nazywano go „wyrocznią Europy”.
  • W czwartek, 21 sierpnia, wspominamy Świętego Papieża Piusa X, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przyjmowaniu Komunii Świętej i pozwalający dzieciom na wcześniejszą  Komunię Świętą. Nazwano go „papieżem dzieci”.
  • W piątek, 22 sierpnia, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Ją za swoją Królową. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Króla Wszechświata – Jezusa Chrystusa.

Wszystkim Parafianom i Gościom, przebywającym na wakacjach  życzymy samych słonecznych dni, wspaniałego i zdrowego wypoczynku nad wodą oraz wielu łask Bożych...

Zapowiedzi przedślubne:
Arkadiusz Paweł Kuczyński, kawaler,
par. Św. Stanisława BM i Niepokalanego Serca Maryi w Rudzie - Hucie
Aneta Mieczkowska, panna, par. tut.
Zapowiedź II...
Mirosław Żelazek, kawaler, par. tut.
Anna Czarkowska, panna, par. Wniebowzięcia NMP w Szczytnie
Zapowiedź II...
Dawid Gałas, kawaler, par. tut.
    Adrianna Banaszkiewicz, panna, par. Opatrzności Bożej  w Sterławkach Wielkich
Zapowiedź I...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach