Start arrow Wszystkie publikacje arrow XIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 10 sierpnia 2008 roku
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 10 sierpnia 2008 roku PDF Drukuj Email
  • Wniebowzięcie NMP, Pietro Perugino, Galleria degli Uffizi, FlorencjaDzisiaj w naszym kościele gościmy Pana Zbigniewa Kaczmarka, aktora   teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna, który pragnie ubogacić nas modlitwą poetycką: „Maryja Królową Naszego Narodu”. Zawsze poezja należała do działu kultury człowieka, który chciał wyrazić słowami transcendencję i uwielbienie Stwórcy. Dlatego dziś nie będzie kazania,  a na Dziękczynienie po Komunii Świętej wystąpi Pan Zbigniew.
  • Dzisiajsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Zamiejskiej za posprzątanie          w dniu wczorajszym naszego kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! Bardzo ubolewamy nad faktem, że nie było nikogo z ulicy Brzozowej. Czyżby wszyscy wyjechali na wakacje, a może tam już nie ma katolików? W przyszłą sobotę, 16 sierpnia, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Polnej i Krzywej.
  • W środę, 13 sierpnia, kolejna rocznica Objawień Fatimskich. Porządek uroczystości przedstawia się następująco: o godz. 17.30 – Różaniec, o godz. 18.00 – Msza Święta i po niej procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
  • W piątek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana w Polsce świętem Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Poświęcenie przyniesionych wianków po każdej Mszy Świętej. O godz. 10.30 odprawiona zostanie Msza Święta za wszystkich dobroczyńców i współorganizatorów Festynu Parafialnego. W tym dniu tradycyjnie sięgamy pamięcią do naszej historii, by wspomnieć „Cud nad Wisłą” z 1920 roku i świętować Dzień Wojska Polskiego. Z tej racji o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem dowództwa, żołnierzy Kompanii Honorowej i sztandaru 122 Brygady Remontowej z Giżycka. Fundatorem tegoż sztandaru, dwa lata temu, była społeczność Rynu, a Chrzestnymi Pani Ewa Jocz i Pan Andrzej Dowgiałło.
  • Również 15 sierpnia, Ks. Proboszcz Wojciech zaprasza na Odpust do Szymonki. Suma odpustowa o godz. 12.00, a po niej Festyn Parafialny od godz. 13.15. Przewidziany jest występ zespołu „Leyenda” z Peru.
  • W przyszłą niedzielę, 17 sierpnia, zapraszamy wszystkich Jubilatów, którzy w miesiącu sierpniu zawierali sakrament małżeństwa na Mszę Święta o godz. 12.00.
  • Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi w Augustowie organizują 5 dniowy odpoczynek modlitewno-formacyjny dla dziewcząt, które pragną poznać drogę swego powołania. Rozpoczęcie 23 sierpnia (sobota) – zakończenie 28 sierpnia (czwartek). Zgłaszenia w zakrystii.

Wszystkim Parafianom i Gościom, przebywającym na wakacjach  życzymy samych słonecznych dni, wspaniałego i zdrowego wypoczynku nad wodą oraz wielu łask Bożych...

Zapowiedzi przedślubne:
Tomasz Marcin Bogusz, kawaler, par. Św. Królowej Jadwigi w Bystrym
Emilia Maria Gorlaga, panna, par. tut.
Zapowiedź II...
Arkadiusz Paweł Kuczyński, kawaler, par. Św. Stanisława BM i Niepokalanego Serca Maryi w Rudzie-Hucie
Aneta Mieczkowska, panna, par. tut.
Zapowiedź I...
Mirosław Żelazek, kawaler, par. tut.
Anna Czarkowska, panna, par. Wniebowzięcia NMP w Szczytnie
Zapowiedź I...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach