Start arrow Wszystkie publikacje arrow VIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 25 maja 2008 roku
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 25 maja 2008 roku PDF Drukuj Email
 • Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na  rzecz poszkodowanych przez cyklon mieszkańców Birmy. Ojciec Święty Benedykt XVI zwrócił się z apelem o udzielenie „szczerej i skutecznej” pomocy mieszkańcom pokrzywdzonego kraju: „Wobec wszystkich powtarzam prośbę o okazanie współczucia i wielkodoszności, aby współpraca wszystkich, którzy mogą pośpieszyć z pomocą przyczyniła się do złagodzenia cierpień, jakie wywołała ta przeogromna tragedia.”
 • Dzisiaj w naszej parafii Rocznica I Komunii Świętej o godz. 12.00. Niezainteresowanych tą uroczystością prosimy o przyjście na inne Msze Święte. 
 • Dziś ósma niedziela zwykła, ostatnia niedziela Maryjnego Miesiąca Maja. Warto się zapytać: na ilu Nabożeństwach Majowych byłem? Nie jest to obowiązek, ale jakże nie czcić i nie dziękować Bożej Matce? Ona nie opuszcza tych, którzy się do Niej uciekają. Nabożeństwa Majowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 • W poniedziałek, 26 maja, zapraszamy osoby z listy Caritas Parafialna, którzy nie odebrali darów w ubiegłą środę, do salki katechetycznej na godz. 15.15.
 • Jutro, w poniedziałek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach. Wszystkich zapraszam na wspólną wieczorną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej ze wszystkich Matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy  prosić o potrzebne łaski.
 • W środę, 28 maja, przypada 27. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi i zwycięsko przeprowadził przez najtrudniejsze czasy stalinizmu i komunizmu. Starajmy się wypełnić Jego duchowy testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą Jego beatyfikację.
 • W czwartek, 29 maja, zakończenie Oktawy Bożego Ciała - poświęcenie przyniesionych wianków oraz błogosławieństwo małych dzieci, a w piątek, 30 maja, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji rangi uroczystości, w tym dniu, post nie obowiązuje.
 • W sobotę, 31 maja, przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego i Matką Chrystusa od chwili Zwiastowania. Niesie Boga innym, aby mógł między nami zamieszkać.
 • Bardzo dziękujemy Rodzicom Dzieci Rocznicowych za posprzątanie w dniu wczorajszym naszej świątyni i za ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać! W przyszłą sobotę, 31 maja, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Kopernika  ze  strony parzystej od numeru 2 do 20 włącznie, bez bloków.
 • W przyszłą niedzielę, 1 czerwca, zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • Również w przyszłą niedzielę, 1 czerwca, spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 • Wyjeżdżających w sobotę, 31 maja, na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka do Ełku, zapraszam na spotkanie organizacyjne do kościoła w czwartek wieczorem, po procesji na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Koszt - 10 zł od osoby.
 • Podobnie jak w zeszłym roku zamierzamy zorganizować festyn parafialny, który odbędzie się w niedzielę, 15 czerwca, pod hasłem Pallottii Day, czyli Dzień Pallottiego. W programie przewidziane są występy artystyczne, gry i konkursy, koncert zespołu szantowego z Giżycka, loteria fantowa, zabawa taneczna, grill, ciasto, napoje, lody itp.. W związku z tym, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Zgodnie ze zwyczajem lat poprzednich,  liczymy na pomoc w postaci wypieków, artykułów spożywczych, wędlin, mięsa, pieczywa, napojów oraz fantów na loterię. Mile widziana jest każda forma sponsoringu. Od przyszłej niedzieli przed kościołem po każdej Mszy Świętej życzliwe Panie sporządzą listę darczyńców. Liczymy na solidarną pomoc, bowiem parafia to nasze wspólne dobro. Bliższych informacji udziela ks.Darek.

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej niedzieli ufności Bogu niech Pan Wszechmogący hojnie błogosławi...                         
Zapowiedzi przedślubne:
Marcin Kaniuka, kawaler, par. tut.
Katarzyna Anna Sienkiewicz, panna, par. tut.
Zapowiedź I...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach