Start arrow Wszystkie publikacje arrow UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ ROK A - 18 maja 2008 roku
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ ROK A - 18 maja 2008 roku PDF Drukuj Email
 • Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na  fundusz budowy Klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
 • Dzisiaj w naszej parafii I Komunia Święta o godz. 12.00. Niezainteresowanych tą uroczystością prosimy o przyjście na inne Msze Święte. 
 • Dziś przypada 88. rocznica urodzin Sługi Bożego Jana Pawła II. Módlmy się o rychłe wyniesienie Papieża – Polaka na ołtarze.
 • Zachęcamy do liczniejszego udziału w Nabożeństwach Majowych, odprawianych codziennie o godz. 17.30.
 • Próby sypania kwiatków przed Uroczystością Bożego Ciała od poniedziałku do środy o godz. 17.00. Zachęcamy dziewczynki, aby w ten właśnie sposób wyraziły swoją miłość do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 • W poniedziałek, 19 maja, zapraszamy na spotkanie Rodziców i Dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii Świętej na godz. 19.00. Rocznica I Komunii Świętej w przyszłą niedzielą, 25 maja, o godz. 12.00. Niezainteresowanych tą uroczystością prosimy o przybycie na inne Msze Święte.
 • W środę, 21 maja, zapraszamy osoby z listy Caritas Parafialna po odbiór skromnych darów do salki katechetycznej na godz. 15.15.
 • W czwartek, 22 maja, w liturgii będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na sumie będziemy w sposób szczególny modlili się za małżonków, którzy sakrament małżeństwa mieli w miesiącu maju. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 12.00 w uroczystej procesji na ulice naszego miasta do czterech Ołtarzy. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas i jest zawsze obecny w naszym życiu. Biały tydzień Dzieci Pierwszokomunijnych na Mszach Świętych o godz. 18.00. W czwartek Dzieci Pierwszokomunijne przychodzą w strojach komunijnych na godz. 12.00.   
 • W sobotę, 24 maja, Wspomnienie Maryi – Wspomożycielki Wiernych. Będzie to dzień modlitw Kościoła w Polsce za Kościół w Chinach.
 • Bardzo dziękujemy Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za posprzątanie i tak piękne udekorowanie kościoła na niedzielną Uroczystość. Przed przyszłą niedzielą kościół posprzątają Rodzice Dzieci Rocznicowych.
 • Wielkie podziękowanie dla Pani Jadwigi Gers za troskę o szaty liturgiczne, Paniom Marii Masłowskiej, Krystynie Kicia, Danucie Warda i Irenie Chojnowskiej za troskę o piękno i czystość wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej Uroczystości Trójcy Przenajświętszej niech Pan Bóg błogosławi...   
                     
Zapowiedzi przedślubne:
Radosław Grzegorz Nieckarz, kawaler, par. tut.
Magda Bernaciak, panna, par. tut.
Zapowiedź II
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach