Start arrow Wszystkie publikacje arrow UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO ROK A - 11 maja 2008 roku
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO ROK A - 11 maja 2008 roku PDF Drukuj Email
 • Dzisiejszą Uroczystością, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się Okres Wielkanocny. Msza Święta przy I Krzyżu w Rybicalu dzisiaj o godz. 14.00.
 • Zachęcamy do liczniejszego udziału w Nabożeństwach Majowych, odprawianych codziennie o godz. 17.30.
 • Jutro, w poniedziałek, 12 maja (II Dzień Zielonych Świąt), Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki Diecezji. Papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła na prośbę polskich biskupów. Poniedziałkowa Uroczystość podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
 • We wtorek, 13 maja, Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz rocznica zamachu na Sługę Bożego Jana Pawła II w 1981 roku. Tego dnia zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, Nabożeństwo Fatimskie i procesję z figurą MB Fatimskiej.
 • W środę, 14 maja, w liturgii celebrujemy święto Macieja Apostoła,        a w piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, jezuity, kapłana i męczennika.
 • Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Kopernika ze strony nieparzystej za posprzątanie w dniu wczorajszym kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty. Bóg zapłać! Przed następną niedzielą kościół posprzątają Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych.
 • Próba scholi dziecięcej w każdą sobotę o godz. 11.00.
 • Jest jeszcze ok. 15 miejsc wolnych na wyjazd autokarem do Ełku w sobotę, dnia 31 maja, na Festyn z okazji Dnia Dziecka. Koszt wyjazdu 10 zł od osoby. Zapisy w zakrystii przed lub po Mszach Świętych.
 • W przyszłą sobotę, 17 maja, Nabożeństwo Pokutne z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci pierwszokomunijnych  o godz. 9.00.
 • W przyszłą niedzielę, 18 maja, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej odbędzie się I Komunia Święta o godz. 12.00. Osoby bezpośrednio niezainteresowane  uroczystością prosimy o przyjście do kościoła na Mszę Świętą o innej godzinie!
 • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, czwartek, 22 maja. Bardzo prosimy o przygotowanie Ołtarzy wzorem lat ubiegłych, dopatrzenie chorągwi, feretronów oraz zorganizowanie procesji. Trzeba rozpocząć zbieranie kwiatków do sypanie na procesję. Próby sypania kwiatów będą na początku przyszłego tygodnia.
 • Pragnę przypomnieć, że w naszej parafii pouczenia przed ślubami             są w piątki o godz. 18.40, a pouczenia przed chrztem dziecka w soboty  o godz. 18.40. Chrzest w kancelarii należy zgłaszać w tygodniu przed niedzielą, w którą chcemy ochrzcić dziecko.      
Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego niech Pan Bóg błogosławi...                         
Zapowiedzi przedślubne:
Radosław Grzegorz Nieckarz, kawaler, par. tut., Magda Bernaciak, panna, par. tut.
Zapowiedź I ...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach