Start arrow Wszystkie publikacje arrow VI NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A - 27. kwietnia 2008 roku
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A - 27. kwietnia 2008 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiaj ostatni dzień zgłaszania udziału w Festynie z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 31 maja br. (sobota) w Ełku. Koszt wyjazdu autokarem – 10 zł od osoby. Można też dotrzeć własnym środkiem transportu.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Święto Pracy pamiętajmy, że czcimy świętego Józefa Rzemieślnika. Eucharystię tego dnia połączymy z krótkim nabożeństwem w intencji bezrobotnych i poszukujących pracy. Rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Zadbajmy o udekorowanie przydrożnych krzyży i kapliczek, szczególnie tam, gdzie będą odprawiane majówki. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odprawiane będą o godz. 17.30. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Natomiast okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy Świętych i w piątek od godz. 17.00. 
  • W pierwszą sobotę miesiąca, 3 maja, będziemy celebrować Uroczystość NMP Królowej Polski i kolejną rocznicę ustanowienia Konstytucji 3-go Maja. Msze Święte w tym dniu będą w porządku niedzielnym. Również na każdej Mszy Świętej ponowimy Akt Oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
  • Bardzo dziękujemy mieszkańcom wioski Mioduńskie za posprzątanie    w dniu wczorajszym kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty. W piątek, 2 maja, zapraszamy o godz. 18.40, po wieczornej Mszy Świętej, mieszkańców Hermanowej Woli, Ryn Kolonia i z ul. Wiejskiej (Ryn Kolonia). Również bardzo pragnę podziękować p. Jadwidze Gers za troskę o czystość szat liturgicznych i bielizny kielichowej, a paniom Marii Masłowskiej, Krystynie Kicia, Annie Prościewicz, Marii Kozłowskiej i Irenie Chojnowskiej za opiekę nad ogrodem i czystość oraz piękno terenu wokół kościoła i figurki Matki Bożej. Bóg zapłać!
  • W przyszłą niedzielę, 04 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00. Natomiast Msza Święta i spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich Rodziców o godz. 15.00.
  • Ponieważ przy każdej Parafii powinna działać Rada Duszpasterska, którą tworzą Wybrani Wierni spośród Parafian, zwracam się z gorącą prośbą do Wszystkich o wypisanie na kartakach dziesięciu nazwisk osób, które powinny znaleźć się w Radzie Parafialnej. Znacie się tutaj bardzo dobrze, ja natomiast jestem tutaj od niedawna i nie chciałbym narzucać  z góry kandydatów. Proszę więc o pomoc. Dokonamy swoistych demokratycznych wyborów. W przyszłą niedzielę, kto będzie chciał, w sposób całkowicie anonimowy, będzie mógł złożyć kartkę ze swoimi kandydatami w koszyku przed ołtarzem. Bóg zapłać za Waszą pomoc, zaangażowanie w sprawy Parafii i zrozumienie!

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej Niedzieli oraz na cały nadchodzący tydzień niech Pan błogosławi...         

Zapowiedzi przedślubne:
Rafał Jan Pilimon, kawaler, par. p.w. Św. Maksymiliana Maria Kolbe w Giżycku
Aneta Karolina Rohaczewska, panna, par. tut.                   
Janusz Nadwodny, kawaler, par. p.w. Św. Józefa w Kobułtach
Katarzyna Onyszko, panna, par. tut.
Zapowiedź II ...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach