Start arrow Wszystkie publikacje arrow II NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A - 30 marca 2008 roku
II NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A - 30 marca 2008 roku PDF Drukuj Email
  • jezu_ufam_tobieDziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. W miłosierdziu Boga świat znajdzie  pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia! - wołał nasz Rodak Jan Paweł II. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 Jego Ekscelencja Ks. Bp Romuald Kamiński udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Niezainteresowanych tą uroczystością prosimy o przyjście na Mszę Świętą na inną godzinę. O godzinie 15:00 odprawiona zostanie Msza Święta w Godzinie Miłosierdzia Bożego, w intencji małżeństw, które w miesiącu marcu obchodzą swoje jubileusze zawarcia sakramentu. Serdecznie zapraszamy na tę godzinę Jubilatów oraz wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. W naszym diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku (par. Chrystusa Sługi na oś. Konieczki) o godz. 15.00 rozpocznie się Uroczystość odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Ełckiej Jerzego Mazura.
  • Jutro w poniedziałek, 31 marca, przypada w tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele jest to Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci i nikt prócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Zorganizowaną w tym dniu zbiórkę pieniężną do puszek przeznaczamy na Fundusz Obrony Życia. Msze Święte będą o godz. 7.00; 10.00 i o 18.00.
  • W środę, 2 kwietnia, przypada 3. rocznica przejścia do domu Ojca w Niebie naszego umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy na Nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę Świętą w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w modlitwach prosimy o liczne   i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w piątek przepraszamy Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o Miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi powierzamy nasze rodziny, nasz Naród i cały świat. Chorych      w domach jak zwykle odwiedzimy od godz. 8.00.
  • W przyszłą niedzielę, 06 kwietnia, spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  • Bardzo dziękujemy kandydatom do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania za posprzątaniu w dniu wczorajszym kościoła. W sobotę, 05 kwietnia, zapraszamy na godz. 9.00 mieszkańców Siejkowa, Ryńskiego Pola i Ryńskiego Dworu.
Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej Niedzieli Bożego Miłosierdzia oraz na cały nadchodzący tydzień niech Pan błogosławi...

Zapowiedzi przedślubne:
Bartłomiej Podębski, kawaler, par. p. w. Św. Katarzyny w Zgierzu
            Ewelina Stackiewicz, panna, par. tut.
Karol Piątek, kawaler, par. tut.
Monika Słyk, panna, par. p. w. Miłosierdzia Bożego w Radomiu
     Zapowiedź II

Marcin Giedrojć, kawaler, par. p. w. Św. Rafała Kalinowskiego Wilkasy
Izabela Maścianica, panna, par. tut.
Zapowiedź I...
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach