Start arrow Wszystkie publikacje arrow Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego ROK A - 23 marca 2008 roku
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego ROK A - 23 marca 2008 roku PDF Drukuj Email
  • Z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Zanieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz i miłość tam, gdzie panuje nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Ponieśmy ją w świat, w nasza codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Dziękujemy za przygotowanie Ołtarza Wystawienia i Grobu Pańskiego: Ks. Mirosławowi, pani Alicji Cieślińskiej, Warsztatom Terapii Zajęciowej, a szczególnie paniom Gabrieli Leciewicz, Teresie Fijałkowskiej i Agnieszce Gryniewicz, panu Tomaszowi Żelazek za wspaniałe kwiatowe dekoracje, piękny śpiew podczas całego Triduum Paschalnego, pomoc w zakrystii, Ks. Dariuszowi dziękujemy za podświetlenie tych miejsc. Szczególne podziękowanie kierujemy do Straży Pożarnej w Rynie za czuwanie przy Grobie Pańskim i pomoc w sprawnym przebiegu procesji rezurekcyjnej. Ministrantom dziękujemy za trud służby przy ołtarzu przez całe Triduum Paschalne. Panu Piotrowi dziękujemy za przygotowanie śpiewów liturgicznych. Bóg zapłać!
  • Jutro Poniedziałek Wielkanocny, II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Taca w dniu jutrzejszym będzie zbierana na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  • W czasie Oktawy Wielkanocnej zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego oraz Nowennę do Ducha Świętego o godz. 17.30.
  • W następną niedzielę, 30 marca, zwaną także Przewodnią, obchodzić będziemy Święto Bożego Miłosierdzia. Jezus, objawiając się Świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej powiedział, iż pragnie, aby w pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzone było święto Miłosierdzia Bożego. To właśnie tej świętej zlecił namalowanie obrazu z podpisem ,,Jezu, ufam Tobie”. O godzinie 15:00 odprawiona zostanie Msza Święta w Godzinie Miłosierdzia Bożego w intencji małżeństw, które w marcu obchodzą swoje jubileusze zawarcia sakramentu. Serdecznie zapraszamy na tę godzinę wszystkich wiernych.
  • Również w niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 12.00, J.E. Ks. Bp Romuald Kamiński udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Niezainteresowanych uroczystością prosimy o przyjście na inne Msze Święte. Młodzież przychodzi do kościoła z Rodzicami na Nowennę o godz. 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18.00 w środę, czwartek, piątek i w sobotę. Spowiedź dla młodzieży w środę i czwartek po Mszy Świętej, dla Rodziców, krewnych oraz świadków również po Mszy Świętej w piątek i w sobotę. 
  • Bardzo dziękujemy Ministrantom, Oazie i Scholi za posprzątanie w dniu wczorajszym kościoła. Za tydzień w sobotę, 29 marca, zapraszamy na godz. 9.00 kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego oraz na cały nadchodzący tydzień Oktawy Wielkanocnej niech Pan błogosławi...

Zapowiedzi przedślubne:
Bartłomiej Podębski, kawaler, par. p. w. Św. Katarzyny w Zgierzu
            Ewelina Stackiewicz, panna, par. tut.
    Zapowiedź I
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach