Start arrow Wszystkie publikacje arrow V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A - 9 marca 2008 roku
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A - 9 marca 2008 roku PDF Drukuj Email
  • W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Również w zakrystii można nabyć świece Caritas tzw. Paschałki Wielkanocne w cenie 5 zł..
  • Od dzisiejszej, V Niedzieli, Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Wielkopostnych. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych spotkaniach modlitewnych. Droga Krzyżowa w przyszły piątek, 14 marca, o godz. 10.00, 16.30 dla dzieci oraz tak jak to już jest w naszej tradycji, ulicami miasta o godz. 19.00 dla Wszystkich Wiernych. Prosimy zabrać  ze sobą świece i lampiony. Bardzo prosimy o pomoc podczas Nabożeństwa Straż Pożarną oraz o liczny udział poszczególnych stanów: Ojców, Matek, Dzieci i Młodzieży, Grup Zawodowych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
  • Bardzo dziękujemy mieszkańcom miejscowości Skop za posprzątanie w dniu wczorajszym kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty do Grobu. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę, 15 marca, zapraszamy na godz. 9.00 mieszkańców Rybicalu.
  •  W sobotę, 15 marca, przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym roku została ona przeniesiona, gdyż 19 marca to już będzie Wielka Środa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił Św. Józefa patronem Kościoła Powszechnego i Rodzin Chrześcijańskich. Św. Józef jest też patronem dobrej śmierci. W/g tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.        
  • W Niedzielę Palmową, 16 marca, przed każdą Mszą Świętą przed kościołem lub w kruchcie będzie możliwość zakupienia palm i stroików wielkanocnych na kiermaszu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Skopie. Podczas Mszy Świętych poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie gałązki słane pod stopy wjeżdżającego do Jerozolimy Mesjasza.
  • Gazety znów zalegają pod chórem. Warto w ramach umartwienia wielkopostnego i pracy nad sobą wziąć do ręki prasę katolicką, aby przeczytać dobry artykuł, zamiast gapić się bezmyślnie godzinami w szklany ekran.
Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej niedzieli na cały

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź II:
Damian Lutkiewicz, kawaler, par. tut.
Marta Bielska, panna, par. tut.

Przemysław Ciunowicz, kawaler, par. p. w. Wniebowzięcia NMP Szymonka
Katarzyna Cybul, panna, par. tut.


 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach