Start arrow Wszystkie publikacje arrow IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A - 2 marca 2008 roku
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A - 2 marca 2008 roku PDF Drukuj Email
  • Dzisiejsza niedziela, zwana Laetare, kończy nasze Wielkopostne Rekolekcje. Wielkie dziękczynienie składamy Bogu w Trójcy Świętej.Jedynemu za piękną pogodę w tym czasie łaski i nawrócenia. Szczególne podziękowanie kierujemy w stronę Księdza Rekolekcjonisty, który od poniedziałku trudził się nad przybliżaniem nas do Boga. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Sanktuarium MB Fatimskiej diecezji  elbląskiej w Łęgowie, gdzie Ksiądz Ryszard Pasieka, Pallotyn, jest  kustoszem i Proboszczem parafii, która liczy 600 dusz. Bardzo dziękujemy Księdzu Dariuszowi, Księdzu Mirosławowi i Paniom Katechetkom  Krystynie i Renacie, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Skopie, w Rynie i Gimnazjum oraz Gronu Pedagogicznemu za opiekę nad dziećmi  i świadectwo wiary w czasie trwania rekolekcji. Panu Kazimierzowi Polewaczyk za dowożenie dzieci ze Skopu.  Pragniemy podziękować Wszystkim tym Parafianom, którzy pomogli nam  przy sprawnym przebiegu Rekolekcji. Panu Piotrowi Czejdo za śpiewy liturgiczne, Pani Janinie Święconek, Pani Marioli Bielskiej, Panu Tomkowi  Żelazek, Pani Marii Masłowskiej, Pani Bożenie Cieślińskiej, Pani Irenie Terleckiej, Pani Alicji Lemańskiej, Pani Marii Błaszczyk, Pani Wandzie  Trawa, Panu Romanowi Karpińskiemu, Pani Jadwidze Balejko, Państwu  Alicji i Waldemarowi Szymanek. Bez Waszej pomocy nie udałoby się  przeżyć tak pięknie ani jednego dnia. Bóg zapłać i Szczęść Boże na każdy dzień.   
  • Spotkanie Członków Kół Żywego Różańca dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  • W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Również w zakrystii można kupić świece Caritas tzw. Paschałki Wielkanocne  w cenie 5 zł..
  • Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Wielkopostnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 dla dzieci oraz o godz. 10.00 i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem  pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
  • Dziękujemy bardzo mieszkańcom Bachorzy i Trosu za posprzątanie w dniu wczorajszym kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty do Grobu. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę, 8 marca, prosimy na godz. 9.00 mieszkańców Skopu.      
  • W tym tygodniu Pierwszy Czwartek i Piątek Miesiąca. Chorych w domach jak zwykle nawiedzimy od godz. 8.00.
  • W sobotę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza  o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu  częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i Rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która  jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  • Gazety znów zalegają pod chórem. Wielki Post to też szczególna okazja, aby karmić się Słowem Bożym. Może warto zrezygnować z barwnych seriali, a w to miejsce przeczytać artykuł z prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej niedzieli, na cały nadchodzący tydzień niech Pan błogosławi..

Zapowiedzi przedślubne:
Zapowiedź II:
Adam Henryk Sinkiewicz, kawaler, par. tut.
Mariola Bogdan, panna, par. p. w. Wniebowzięcia NMP Szymonka

Zapowiedź I:
Damian Lutkiewicz, kawaler, par. tut.
Marta Bielska, panna, par. tut.

Przemysław Ciunowicz, kawaler, par. p. w. Wniebowzięcia NMP Szymonka
Katarzyna Cybul, panna, par. tut.
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach