Start arrow Wszystkie publikacje arrow III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A - 24 lutego 2008 roku
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A - 24 lutego 2008 roku PDF Drukuj Email
  • Chrystus i Samarytanka, Henryk Siemiradzki 1890W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Bardzo martwi nas fakt słabego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych, szczególnie w Gorzkich Żalach. Pragnę przypomnieć, że Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek o godz. 16.30 dla dzieci oraz  o godz. 10.00 (podczas rekolekcji wielkopostnych o godz. 10.30) i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.  
  • Dziękujemy bardzo mieszkańcom Canek za posprzątanie w dniu wczorajszym kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty. Bóg zapłać! Za tydzień, 29 lutego, prosimy na godz. 9.00 mieszkańców Trosu i Bachorzy.
  • Wielkie dzięki Pani Jadwidze Gers za wypranie i przygotowanie szat liturgicznych i bielizny kielichowej na rekolekcje wielkopostne.
  • Od poniedziałku do środy w naszym kościele będą Rekolekcje Wielkopostne dla szkół. Klasy I-III przychodzą na godz. 8.00 do szkoły i razem z nauczycielami udają się do kościoła. Wracają do szkoły na zajęcia o godz. 9.45. Klasy IV-VI wychodzą ze szkoły wraz z nauczycielami o 9.50. Nauka rekolekcyjna dla tych dzieci trwa do godz.11.20. O godz. 11.30 rozpoczyna swoje godzinne spotkanie rekolekcyjne w kościele młodzież Gimnazjum. Natomiast rekolekcje dla dorosłych będą trwały od czwartku do niedzieli, 2 marca. Porządek Mszy Świętych w czasie Rekolekcji: godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna w piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Rekolekcje w Monetkach w czwartek i w sobotę o godz. 16.00, natomiast w Ławkach w piątek o godz. 16.00 i w niedzielę o godz. 8.00. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Ryszard Pasieka SAC. Prośmy w naszych modlitwach o Dary Ducha Świętego dla Księdza Rekolekcjonisty oraz o dobre przygotowanie się całej naszej parafii do tego szczególnego czasu łaski. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc materialną w godnym podjęciu kapłanów spowiadających oraz Księdza Rekolekcjonisty. Wszelkie dary składane  w naturze w postaci jajek, wyrobów i wypieków będą mile widziane. Już teraz wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy.
  • Z pomocy Parafialnego Zespołu Caritas mogą korzystać osoby, u których dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza 420 złotych, a u osób samotnych 800 złotych. Dlatego też prosimy o dostarczenie niżej wymienionych dokumentów w celu założenia kartoteki: zaświadczenia o dochodach, zaświadczenie z Urzędu Pracy o statusie osoby bezrobotnej, odcinek renty lub emerytury, decyzję o zasiłku rodzinnym, decyzję o wysokości alimentów, zaświadczenie z Opieki Społecznej o korzystaniu lub nie z pomocy tejże. Termin złożenia dokumentów do 29 lutego w kancelarii parafialnej. Przed kościołem osoby zainteresowane pomocą mogą otrzymać odpowiednie wzory do wypełnienia i kartki z informacją.   
  • Gazety znów zalegają pod chórem. Wielki Post to też szczególna okazja, aby karmić się Słowem Bożym. Może warto zrezygnować z barwnych seriali, a w to miejsce przeczytać artykuł z prasy katolickiej.
Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej niedzieli, na cały nadchodzący tydzień niech Pan błogosławi...

Zapowiedzi przedślubne:
Zapowiedź II:
Patryk Jacek Wilamowicz, kawaler, par. tut.
Elwira Holak, panna, par. p. w. Znalezienia Krzyża Świętego Mały Płock

Daniel Sadowski, kawaler, par. p. w. Chrystusa Zbawiciela Wydminy
Emilia Urszula Hajduk, panna, par. tut.

Zapowiedź I:
Adam Henryk Sinkiewicz, kawaler, par. tut.
Mariola Bogdan, panna, par. p. w. Wniebowzięcia NMP Szymonka
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach