Start arrow Wszystkie publikacje arrow IV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 3 lutego 2008 roku
IV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A - 3 lutego 2008 roku PDF Drukuj Email
  • Szybko minął tegoroczny karnawał i już w tym tygodniu, 6 lutego, mamy Środę Popielcową. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły,  tzn. ilościowy (jeden posiłek do syta w ciągu dnia) i jakościowy    (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych). Porządek Mszy Świętych w Środę Popielcową: 7.00; 10.00, 16.30 i 18.00. W Ławkach i Monetkach o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 10.00 i bezpośrednio po niej Msza Święta, o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15.     
  • Dziękujemy bardzo mieszkańcom z wiosek Słabowo i Szczerzbowo    za tak liczne przybycie i posprzątanie w dniu wczorajszym kościoła, szczególnie za wyniesienie choinek i rozebranie żłóbka oraz za złożone ofiary na kwiaty. Bóg zapłać! Za tydzień, 9 lutego, prosimy na godz. 9.00 mieszkańców wiosek Sądry i Mierzejewo.
  • We wtorek, 5 lutego, wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i  męczennicy, błogosławieństwo chleba i wody
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30.
  • W przyszłą niedzielę, 10 lutego, Msza Święta i spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich Rodziców o godz. 15.00.

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania dzisiejszej niedzieli, na cały nadchodzący tydzień oraz wielu głębokich refleksji w rozpoczynającym się okresie Wielkiego Postu niech Pan błogosławi.
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach