Start arrow Wszystkie publikacje arrow XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 22 lipca 2007 roku
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 22 lipca 2007 roku PDF Drukuj Email
  • Dekretem Wyższego Przełożonego Księży Pallotynów, Ks. Prowincjała Zdzisława Słomki SAC z dniem 17 lipca br., funkcję Rektora Wspólnoty Pallotyńskiej i Proboszcza Parafii w Rynie objął Ks. Sylwester Fiećko SAC. Dziękujemy dotychczasowemu Rektorowi i Proboszczowi, Ks. Tadeuszowi Kowalskiemu SAC za ofiarną posługę duszpasterską na rzecz domu i wspólnoty parafialnej. 
  • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym sprawowana jest dodatkowa Msza święta o godz. 20.00 w każdą niedzielę i święta.
  • Dziękujemy mieszkańcom ul. Mazurskiej nr 5 za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię i za złożone ofiary na kwiaty. W przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców z ul. Mazurskiej nr 6.
  • W środę, 25 lipca, obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców. Z tej okazji, po Mszy świętej o godz. 18.00, przed kościołem będziemy błogosławić pojazdy.
  • Komisja Episkopatu ds. Misji zwraca się  z serdeczną prośbą do każdego kierowcy, aby jako swoje podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadków – przekazał ofiarę na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu! Niech ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów będą naszym wyznaniem wiary i wsparciem dla tych, co w naszym imieniu głoszą Chrystusa na krańcach ziemi!
  • W czwartek, 26 lipca, wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Niech to będzie także dzień wdzięczności okazanej naszym kochanym dziadkom i babciom.

Wszystkim Gościom, przebywającym na wakacjach i naszym Parafianom, życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa oraz wielu pogodnych dni na czas wypoczynku. Szczęść Boże!   
 
© 2024 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach