Nasz Facebook

Facebook naszej Parafii - kliknij. Na stronie Facebook transmitowane są na żywo Msze Św.

Statystyka

od 28 września 2006 odwiedzono nas 4879158 razy
50-lecie kanonizacji św. Wincentego Pallottiego
Pallotyńskie Spotkania Młodych
Fundacja Misyjna Salvatti.pl
Start
OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 16.02.2020 VI Niedziela zwykła
 • W następną niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy i pokuty w intencji trzeźwości. Pomódlmy się za konkretnego bliźniego. Może będzie to ktoś rodziny, znajomy, przyjaciel lub sąsiad czy sąsiadka, którzy mają problem z nadmiernym piciem alkoholu.
 • Również w następną niedzielę, 23.02.2020 o g. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo w intencji jedności chrześcijan. Gościć będziemy pastora ewangelickiego ks. Jana Neumana wraz z wiernymi.
 • W najbliższy poniedziałek, 17.02.2020 zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i spotkanie formacyjne członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. 
 • Dziękujemy wiernym z ulic Zielonej, Traugutta, Lipowej i Cichej za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. W najbliższą sobotę, to jest 22.02.2020, o przygotowanie świątyni na niedzielę prosimy wiernych z ulic Polnej i Krzywej

Cytat na tydzień:  Ten sam skutek, jaki męka Chrystusa wywołała w świecie, Eucharystia wywołuje w każdym człowieku.
św. To­masz z Akwinu

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 9.02.2020 V Niedziela zwykła
 • We wtorek 11.02.2020 przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego, który przypada na liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. O g. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i nabożeństwo. W tym czasie udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Mogą go przyjąć osoby poważnie i przewlekle chore oraz w podeszłym wieku. Bardzo prosimy rodziny lub sąsiadów, aby pomogli naszym chorym przybyć do kościoła na to nabożeństwo, które zakończone będzie indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 • Za tydzień w niedzielę, po Mszy św. o g. 10.00, odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców pierwszokomunijnych
 • Dziękujemy wiernym z ul. Partyzantów za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. W najbliższą sobotę, to jest 15.02.2020, o przygotowanie świątyni na niedzielę prosimy wiernych z ulic Zielonej, Traugutta, Lipowej i Cichej.
 • Zapraszamy do zmawiania intencji mszalnych. W tym miesiącu są jeszcze 32 wolne intencje. To bardzo dużo. Msza św. jest najdoskonalszą modlitwą bo w niej Chrystus ofiaruje swemu Ojcu za nas samego siebie. Dobrze jest włączyć w ofiarę Jezusa swoich zmarłych, poprosić o potrzebne łaski i błogosławieństwo np. z okazji urodzin, imienin czy jakiegoś ważnego jubileuszu, podziękować za łaski już udzielone.

Cytat na tydzień: Bardzo chciałbym, abyśmy byli zdolni do stawania u boku chorych tak, jak Jezus: z milczeniem, z przytuleniem,
z modlitwą
papież Franciszek

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 2.02.2020 Święto Ofiarowania Pańskiego
Matki Bożej Gromnicznej

 • Jutro, 3. lutego wspomnienie św. Błażeja, patrona w chorobach gardła. Po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo świecami św. Błażeja.
 • W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. We czwartek modlić się będziemy w intencji powołań, zaś w piątek zachęcamy do spowiedzi, a po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Zapraszamy także na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej
 • Dziękujemy strażakom z OSP w Rynie za pomoc w wyniesieniu choinek.
 • Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o g. 12.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • Dziękujemy wiernym z ul. Nowickiego za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. W najbliższą sobotę, 8.02.2020, o przygotowanie świątyni na niedzielę prosimy wiernych z ul. Partyzantów.
 • Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w waszych domach. Spotykaliśmy się z życzliwością i wyrazami sympatii, choć zdarzały się także trudne rozmowy i słowa krytyki. Cenimy sobie szczerość. Za wszystkie spotkania dziękujemy. Dziękujemy także za ofiary składane przy okazji kolędy. Szerszą refleksją podzielimy się nieco później.
 • Jest nowy nr Martyrii. W znacznej mierze został on poświęcony osobie nowego biskupa pomocniczego diec. Ełckiej ks. Adriana Galbasa, naszego współbrata. Jest także ciekawy tekst na temat sakramentu chorych. Zachęcamy do lektury.
 • W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

Cytat na tydzień: Maryja jest jak schronienie, w którym przyjmowani są bez wyjątku wszyscy chorzy, wszyscy biedni
i wszyscy opuszczeni. Św. Bazyli Wielki.
 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 26.01.2020 III Niedziela zwykła
 • W najbliższą niedzielę – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie M.B. Gromnicznej. Przypominamy, aby w tym dniu przynieść do kościoła ze sobą świece. Jest to także światowy dzień życia konsekrowanego. Część ofiar z tacy zostanie przeznaczona na fundusz zakonu Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku
 • Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g. 12.00 spotkanie dla członków Żywego Różańca.
 • Panów strażaków z OSP w Rynie prosimy o pomoc w wyniesieniu choinek w sobotę, 1. 02.2020 o g. 9.00
 • Dziękujemy wiernym z Placu Wolności za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. W najbliższą sobotę, 1.02.2020, o przygotowanie świątyni na niedzielę prosimy wiernych z całej ul. Nowickiego.
 • W związku z wynoszeniem choinek prosimy o przyjście na g. 11.00.
 • W piątek zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o g. 18.00.

Cytat na tydzień: Niegodni Jezusa jesteśmy wszyscy, ale to On nas zaprasza. On tego chce. Upokorzmy się przed Nim! (św. Ojciec Pio)

Kolęda w przyszłym tygodniu:


27.01. 2020 Poniedziałek od 10.00
Ryński Dwór, Ryńskie Pole, Siejkowo
Knis, Knisówka

28.01.2020 Wtorek od 15.00
ul. Kościuszki (cała ulica)

29.01.2020 Środa od 15.00
Wg zaproszeń
 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 19.01.2020 II Niedziela zwykła
 • W dniach 18 – 25 stycznia b. r. obchodzimy doroczne dni modlitw o jedność chrześcijan. Wspólnie z pastorem ewangelickim ks. Janem Neumanem zachęcamy do tego, byśmy żyjąc w jednej lokalnej społeczności, pamiętali o sobie nawzajem przed Panem Jezusem. Nabożeństwo ekumeniczne odprawione zostanie 23 lutego.
 • 22.01.2020 Uroczystość założyciela pallotynów – św. Wincentego Pallottiego
 • Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i mądrego wypoczynku w czasie zimowych ferii oraz ostrożności przy zjeżdżaniu z górki na sankach i pomysłowości w lepieniu bałwanka. Zachęcamy do odłożenia smartfonów na czas ferii.
 • Dziękujemy wiernym z ul. Mazurskiej 20 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. W najbliższą sobotę, 25.01.2018, o przygotowanie świątyni na niedzielę prosimy wiernych z całego Placu Wolności.
 • W piątek zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o g. 18.00. Tam, gdzie jest adoracja w parafii, tam mocniej bije Serce Jezusa.

Cytat na tydzień: Każdy potrzebuje Komunii: dobrzy, aby pozostali dobrymi, i źli, aby stali się dobrymi. św. Jan Bosko
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 949
© 2020 Księża Pallotyni - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie; Domki na Mazurach